Hlavní navigace

TV

Filmy a seriály už nestahujeme, převládá online pirátský streaming

Když se to tak vezme, lítý boj filmového průmyslu proti torrentovým vyhledávačům vypadá tak nějak, jako by byl z minulého století.

Daniel Dočekal

15. 8. 2016 8:22
Doba čtení: 1 minuta

Je tu další online videorekordér. Ostravský TVprogram.cz chce jít klidně k soudu

Nahrávat si z televize programy do digitálního formátu na web je na první pohled to samé, jako na videokazetu. Televize i právníci se ale na to dívají trochu jinak.

Jan Beránek

21. 4. 2015 9:02
Doba čtení: 4 minuty

TVCON: Budoucnost televize je ve zkřížení s internetem pomocí HbbTV

Nedávno vydaná specifikace HbbTV 2.0 má televizním stanicím umožnit obstát v boji o diváka s internetovými konkurenty, jako jsou Google, Netflix či Apple.

Marek Janouš

2. 4. 2015 6:30
Doba čtení: 6 minut

Filmová a hudební studia vyhrávají nad piráty

Vítězství ale nepřinesly represe, pokuty a stíhání. Snadno dostupná hudba za odpovídající ceny je tím důvodem, který vše mění. Alespoň v Norsku.

Daniel Dočekal

21. 7. 2013 0:12
Doba čtení: 2 minuty

Slevomat spustil reklamu v televizi, podívejte se na spoty

Slevomat od včerejška oslovuje televizní diváky. Spoty můžete zhlédnout také na YouTube:

Redakce

20. 9. 2012 11:23
Doba čtení: do minuty

Google vzdává snahu proniknout do reklamy televizní

Google spustil Google TV Ads v rámci AdWords v roce 2007. Doufal, že se mu podaří prosadit své způsoby nákupu i měření také do oblasti reklamy v televizi. Jako při jiných svých pokusech o průnik do zavedeného odvětví, i tentokrát však Google narazil, a nyní se rozhodl službu Google TV Ads do několika měsíců uzavřít.

Marek Janouš

6. 9. 2012 9:28
Doba čtení: 1 minuta

Jedna obrazovka nestačí: Dvě třetiny lidí při sledování televize hledají na internetu

Jsme multiobrazovkovou generací. Obsah sledujeme v mobilu, na tabletu, na počítači a v televizi, často dokonce i na více obrazovkách zároveň. Porozumět zvykům současných uživatelů pomáhá nový výzkum „The New Multi-screen World (Understanding Cross-platform Consumer Behavior)“.

Jan Handl

31. 8. 2012 6:30
Doba čtení: 4 minuty

Britové si pohrávají s myšlenkou převést televizní vysílání výhradně na Internet

Měsíc poté, co byl ve Velké Británii dokončen proces digitalizace televizního vysílání, přišla komise Sněmovny lordů s návrhem, aby se televizní vysílání přesunulo kompletně na Internet. Vláda by měla načtrnout plán, který zajistí, aby každý kanál, včetně těch, které provozuje BBC, vysílal přes Internet. To by umožnilo uvolnit spektrum pro další využití, například pro mobilní služby, uvedli zástupci komise.

Martin Vyleťal

31. 7. 2012 10:15
Doba čtení: 1 minuta

Nova spouští čistě internetové celodenní televizní zpravodajství

Na TN.cz se rozjíždí Nova News — čistě internetový, avšak spojitě („lineárně“) vysílaný zpravodajský televizní kanál, jehož obsah připravuje TV Nova a TN.cz. Vysílá se od šesti ráno do půlnoci. Kanál přebírá zpravodajství a publicistiku z TV Nova; dále se zaměří na četné přímé přenosy dění a svou skladbu doplní i staršími pořady z archivu TV Nova a Televizních novin. V budoucnu by měly přibýt také pořady původní, například diskusní. Nova News je přístupná zdarma.

Marek Janouš

12. 7. 2012 15:42
Doba čtení: do minuty