Hlavní navigace

readme.txt: Internet asi snižuje pozornost člověka

6. 5. 2002
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Zájemci o Český Telecom nabídli málo, tvrdí vláda ˙ Internet pravděpodobně snižuje pozornost člověka ˙ KPNQwest Czechia a GTS Czech oznamují sloučení v České republice ˙ Česká cesta: Centrální předplatné? ˙ Srba: Privatizace Telecomu by se měla na několik let odložit.

Pondělí – Vláda nenašla kupce pro Český Telecom. Včera odmítla nabídky dvou zájemců, které se dostaly do závěrečné fáze privatizace tuzemského dominantního operátora. Ani konsorcium Deutsche Bank, Blackstone Group a TDC, ani aliance CVC Capital Partners, Spectrum Capital Partners a Swisscomu nenabídly za 51 procent akcií víc než 56 miliard korun. Vláda přitom oba zájemce už na začátku dubna vyzvala, aby zvýšili své původní nabídky.

Udělejte si názor sami:

Pondělí – Devět vteřin. To je podle výzkumu amerických a britských vědců doba, na kterou se zkracuje naše schopnost soustředění. Homo sapiens se v této dovednosti přibližuje úrovni akvarijních rybiček. V názorech odborníků panuje vzácná shoda: na vině jsou nová komunikační média. Především Internet s emaily a chat. Pozadu nezůstávají ani mobilní telefony a populární esemesky. Existuje ale ještě jeden faktor typický pro dnešní dobu: všeobecná snadnost přístupu k informacím.

Udělejte si názor sami:

Úterý – Od dnešního dne působí po provedeném provozním sloučení společnosti GTS Czech a KPNQwest Czechia na českém trhu jako jediná společnost. Nová společnost, která ponese do doby vzniku jedné právnické osoby název KPNQwest/GTS. Generálním ředitelem KPNQwest/GTS bude Milan Rusnák, dosavadní ředitel GTS. Michael Hartman, dosavadní ředitel KPNQwest, byl jmenován zástupcem generálního ředitele a ředitelem pro strategii společnosti.

Úterý – Tento článek si nedočtete v případě, že nejste předplatitelé našeho webu. Další informace o předplatném se dozvíte zde. Tak už možná v nejbližší době budou začínat věty zajímavějších článků i na některých českých serverech. Tedy alespoň v případě, že začne fungovat myšlenka Subrscription Foundation, jak ji v konferenci reklama@nawebu.cz nastínil Patrick Zandl. Principem je dobrovolná dohoda poskytovatelů o založení platformy pro předpaltné placeného obsahu.

Udělejte si názor sami:

cif - debata 2

Neděle – Prodej Českého Telecomu by se měl na několik let odložit, míní vrchní ředitel odboru pro privatizaci ministerstva financí Václav Srba. Na základě nepříznivého vývoje v odvětví telekomunikací soudí, že investoři nebudou moci ještě několik let vládě za Telecom nabídnout vyšší cenu, než kterou v pondělí odmítla akceptovat. „Pokud tato či příští vláda nebude ochotna akceptovat cenu na zhruba stávající úrovni, pak bude nutné prodej Telecomu odložit na několik let,“ řekl Srba.

Udělejte si názor sami:

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).