Hlavní navigace

Další investice Mitonu: s Enernem vstupuje do portálu GoOut.cz

David Slížek

Po wellness se severočeská investiční skupina vrhá do dalšího oboru. Tentokrát jde o prodej vstupenek na různé kulturní akce.

Chlapci z Mitonu se na svém pravidelném výjezdním zasedání, kde vymýšlejí nové investice, pěkně rozjeli. Po nedávném spuštění wellness tržiště Lavito a investici do nanotechnologických IQ Structures hlásí novou akvizici.

A jde zase o nový obor: skupina investovala do kulturního přehledu a online prodejce vstupenek GoOut.cz. Společně s Mitonem do firmy vstoupila také investiční společnost Enern. Kolik peněz firmy do portálu vložily, není jasné. 

Noví investoři mají v GoOut.cz nadpoloviční podíl – vyplatili totiž původního andělského investora Jaroslava Hladkého, který ve firmě držel 55% podíl (25 % měl Vojtěch Knyttl a 20 % Vojtěch Otevřel). Cenu firmy nezveřejnily.

GoOut.cz začínal v roce 2011 jako kulturní přehled pro Prahu, Brno a Ostravu. Později přidal i Plzeň a v loňském roce začal i s prodejem vstupenek. 

Content

„Počet vstupenek, které si lidé přes portál každý měsíc kupují, neustále roste. Od začátku letošního roku jich bylo celkem přes čtvrt milionu a jen za říjen téměř 50 tisíc,“ tvrdí Miton v tiskové zprávě k investici.

Podle hospodářských výsledků byla firma GoOut s.r.o. od začátku v červených číslech. Za rok 2014 nahlásila ztrátu 1,4 milionu Kč. 

Našli jste v článku chybu?
3. 12. 2015 21:14
majkl (neregistrovaný)

Tak jasně, ale dostat se na špici, když máte partu kamarádů, kteří Vám start zpropagují, investora, který do vás bude sypat peníze na provoz atd.. Neříkám, že je to špatně, tak to prostě je.. Ale zase bych to nepřeceňoval. Pokud by investor zavřel kohoutek, jsme zase nohama na zemi..

3. 12. 2015 15:32
Ano (neregistrovaný)

Ani jsem neslysel o tech predeslych, jsou to totiz malicherny blbiny, ktery miliardy nikdy nevydelaji a az pristi rok vyjdou z mody, nahradi je zas jinej revolucni vstupenkovej portal.