Hlavní navigace

Miton jde do nanotechnologií. Pořídil si podíl v IQ Structures

Jan Beránek

Do podzimních investorských závodů se zapojila i jablonecká parta. Jde pro ní o první investici do vývoje miniaturních technologií.

Dvacetiletá zkušenost, tým plný vědeckých kapacit a produkt, který využívá nanotechnologie k zabezpečení dokumentů, cenných papírů nebo třeba zboží proti padělání. 

Teď dostane firma IQ Structures impuls v podobě peněz a nápadů nových spoluvlastníků z Mitonu. "Řada jejich produktů má velkou šanci na globální rozšíření. Věříme, že i naše vzájemná spolupráce bude na všech úrovních sílit,“ říká Milan Zemánek z Mitonu. 

IQ Structures navrhuje a vyrábí nové struktury uvnitř a na povrchu různých materiálů a přináší tak na trh unikátní výrobky. Do jejich portfolia patří neviditelné značkovače i inteligentní holografické samolepky, které chrání dokumenty, zboží a ceniny před paděláním a zároveň umožňují online sledovat pohyb výrobků po světě. 

Content

„Pomáháme řešit problém nelegálního prodeje padělků, kvůli kterému výrobci originálů celosvětově ročně přijdou o stovky miliard dolarů, ale stejně tak umíme díky nejmodernějším technologiím bezpečně ochránit dálniční známku nebo pas proti padělání,“ vysvětluje šéf firmy Tomáš Těthal.

Miton by rád v budoucnosti zkusil produkty IQ Structures využít i v některých svých firmách. Uplatnění mohou najít například při zavedení chytré logistiky. 

Našli jste v článku chybu?
8. 11. 2015 1:22

Proč Těthal a spol. potřebují Miton? opravdu kvůli penězům, nebo je to jen marketing? Vždyť měli už kdysi úspěšné CZECH HOLOGRAPHY, to snad muselo vydělávat peníze, ne? Vždyť měli na hologramy skoro monopol a dělali i zakázky pro svět.

4. 11. 2015 20:27
Kakao (neregistrovaný)

Nevi co s penezi, ale jinak to jsou spis jen nafukovaci hlav. Rohlik toci miliardy. Ucetni uzaverky ale starupista z povolani a vecny looser pan X radeji moc neukazuje. Zoot inzeruje jak o zivot, ale sve produkty na heurece s konkurenci soutezit pro jistotu radeji nenecha. Uz vubec nemaji zajem na tom, aby jim nekdo jejich obchod proti jejich vuli slunickarsky zhodnotil. No a ten jejich server s nabytkem kde zase melou o miliardovych obratech s ambici konkurovat Ikea je k smichu. A zase se s tem…