Hlavní navigace

Miton jde do nanotechnologií. Pořídil si podíl v IQ Structures

4. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do podzimních investorských závodů se zapojila i jablonecká parta. Jde pro ní o první investici do vývoje miniaturních technologií.

Dvacetiletá zkušenost, tým plný vědeckých kapacit a produkt, který využívá nanotechnologie k zabezpečení dokumentů, cenných papírů nebo třeba zboží proti padělání. 

Teď dostane firma IQ Structures impuls v podobě peněz a nápadů nových spoluvlastníků z Mitonu. "Řada jejich produktů má velkou šanci na globální rozšíření. Věříme, že i naše vzájemná spolupráce bude na všech úrovních sílit,“ říká Milan Zemánek z Mitonu. 

IQ Structures navrhuje a vyrábí nové struktury uvnitř a na povrchu různých materiálů a přináší tak na trh unikátní výrobky. Do jejich portfolia patří neviditelné značkovače i inteligentní holografické samolepky, které chrání dokumenty, zboží a ceniny před paděláním a zároveň umožňují online sledovat pohyb výrobků po světě. 

„Pomáháme řešit problém nelegálního prodeje padělků, kvůli kterému výrobci originálů celosvětově ročně přijdou o stovky miliard dolarů, ale stejně tak umíme díky nejmodernějším technologiím bezpečně ochránit dálniční známku nebo pas proti padělání,“ vysvětluje šéf firmy Tomáš Těthal.

Miton by rád v budoucnosti zkusil produkty IQ Structures využít i v některých svých firmách. Uplatnění mohou najít například při zavedení chytré logistiky. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).