Hlavní navigace

Festival Jeden svět přesouvá vybrané dokumenty do online kina DAFilms.cz

12. 3. 2020

Sdílet

Jeden svět 2020 - festival

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2020 po svém přerušení kvůli epidemii koronaviru našel náhradní variantu. Vybrané filmy „odpromítá“ na online platformě DAFilms.cz, která se na online streamování dokumentů specializuje. Festival to oznámil v tiskové zprávě.

Festival začal 4. března a už 10. března musel kvůli šíření viru přerušit provoz a zrušit více než dvě stovky plánovaných projekcí. Část z nich si diváci budou moci pustit online, na webu festivalu či na webu DAFilms.cz. Ten je výsledkem spolupráce sedmi evropských festivalů dokumentárního filmu.

"Pokusíme se divákům připravit co největší množství filmů, které budou pro tento typ distribuce dostupné,“ říká ředitel festivalu Ondřej Kamenický. Za přehrání filmu diváci zaplatí 59 Kč, případně si jej mohou za 99 Kč stáhnout do počítače. Většina filmů bude dostupná s českými, případně anglickými titulky.

Seznam dostupných dokumentů je k dispozici na webu DAFilms.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).