Hlavní navigace

Do Česka přichází bezplatný online kurz o umělé inteligenci Elements of AI

18. 3. 2021

Sdílet

Elements of AI Autor: prg.ai

Neziskový spolek prg.ai, České vysoké učení technické (ČVUT), Univerzita Karlova a Úřad vlády ČR na konci března zpřístupní veřejnosti českou verzi online kurzu o umělé inteligenci Elements of AI, za kterým stojí Helsinská univerzita a společnost Reaktor. Oficiální spuštění kurzu bude 25. března v 16:30 na online události přenášené přes YouTube. Zájemci o kurz se mohou registrovat na webu prg.ai

„Do Elements of AI se po celém světě zaregistrovalo už přes 620 000 účastníků z více než 170 zemí. Velice mě těší, že bude tento otevřený online kurz i v češtině. Lidé se do něj mohou navíc hlásit zcela zdarma,“ říká Lenka Kučerová, ředitelka spolku prg.ai. Účastníkům kurzu budou pomáhat pedagogové z ČVUT a Univerzity Karlovy. Úspěšní absolventi na konci obdrží certifikát.

„Elements of AI je určen široké veřejnosti. Jeho cílem je ukázat, co umělá inteligence umí, jak funguje a jaké s sebou přináší klady i rizika. Tím se snaží podpořit také kritické myšlení ohledně přijímání nových technologií,“ říká Michal Pěchouček, spoluzakladatel prg.ai, vedoucí Centra umělé inteligence Fakulty elektrotechnické na ČVUT a technický ředitel společnosti Avast.

Původně finský projekt je dnes přeložen už do 20 jazyků. Překlad do češtiny domluvil s Finy Úřad vlády a velkou měrou se na přeložení podílela Univerzita Karlova. Unikátem české verze budou doprovodná videa, kterými bude provázet popularizátorka Sara Polak a odborník na umělou inteligenci Tomáš Mikolov. Cílem videí bude zpřístupnit účastníkům svět umělé inteligence a obsah kurzu. Didaktickou část pak vytvoří kreativní agentura Bad Apple Collective. Tvorbu série finančně podpoří organizace Czechitas.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).