Hlavní navigace

Google spouští program výuky digitálních dovedností. S Czechitas nabídne i stipendia

18. 3. 2021

Sdílet

Google - logo - Dublin - Irsko Autor: Depositphotos

Technologický gigant Google spouští v Česku vzdělávací program Google Career Certificates. Ve spolupráci s neziskovou organizací Czechitas rozdělí mezi české a slovenské žadatele také stipendia. Program je reakcí na předpovědi, že v následujících letech v Česku zanikne celá řada pracovních pozic v průmyslu a naopak se zvýší poptávka po pracovnících v oboru informačních technologií.

Vzdělávací program bude mít podobu online kurzů zaměřených na IT podporu, projektový management, datovou analytiku a UX design. Kurzy budou probíhat prostřednictvím platformy Coursera.org a účastníci získají praktické profesní dovednosti ve vybraném odvětví.

Program je zaměřen na zájemce, kteří nemají dostatek času nebo financí na studium na klasické vysoké škole. Kurz bude možné dokončit za méně než 6 měsíců a bude zakončen udělením certifikátu.

"Career Certificates jsou odpovědí Googlu na globální poptávku po nových dovednostech, která se v posledním roce výrazně zvýšila. Po pěti letech digitálního vzdělávání s Grow with Google spouštíme tento nový certifikační program s jasným cílem – připravit Čechy pro globální trh práce,“ říká Taťána le Moigne, ředitelka české, slovenské, maďarské a rumunské pobočky společnosti Google.

Prostřednictvím partnerské neziskové organizace Czechitas také Google rozdělí mezi české a slovenské žadatele 2 tisíce stipendií. Cílem je podpořit ohrožené skupiny na trhu práce. Stipendia budou zaměřená zejména na ženy a dívky, které zajímají digitální dovednosti a hledají uplatnění v technologickém sektoru.

Podle studie společností Google a McKinsey, vypracované už před příchodem pandemie, budou muset desítky milionů evropských pracovníků v následujících letech muset opustit stávající pracovní pozice, nebo se v práci věnovat novým povinnostem.

Podle novější studie McKinsey Budoucnost práce po covid-19 bude počet takových pracovníků ještě vyšší. V Česku mají v následujících letech klesat počty míst hlavně ve výrobě a administrativě, naopak poroste poptávka o pracovníky v kreativních profesích, technologických oborech nebo byznysu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).