Hlavní navigace

Další český AI startup získal miliony od investorů. UptimAI pomáhá i Škodovce

3. 12. 2019

Sdílet

Martin Kubíček, UptimAI

Na tuzemské scéně se po Neuron Soundware objevuje další startup využívající prvky umělé inteligence v průmyslu, který získal pozornost investorů. Jmenuje se UptimAI a vyšší jednotky milionů korun do něj vložil fond Lighthouse Ventures. Firma měla být ohodnocena na desítky milionů.

Lighthouse Michala Zálešáka rozděluje peníze z Evropského investičního fondu. Fond už podpořil brněnské Pekat Vision, kteří pomocí AI rozpoznávají chybovost výrobků, či česko-vietnamské e-commerce tržiště Nulisec.

Zakladatel UptimAI Martin Kubíček svůj algoritmus vyvinul na univerzitě ve Skotsku a následně se stal součástí pražské pobočky ESA Business Incubation Centre, za kterým stojí Evropská vesmírná agentura. Pilotní testy nasadila například Škoda Auto nebo Thales Alenia Space.

UptimAI se zabývá oblastí nazvanou Uncertainty Quantification (UQ) a pokouší se určit pravděpodobnost výsledků, když nejsou některé aspekty známy, a také pravděpodobnostním modelováním. Takto startup se Škodou spolupracoval na zvýšení bezpečnosti autosedačky pro dítě. Technologii lze využívat v automobilovém či vesmírném průmyslu, energetice a dalších oborech.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).