Hlavní navigace

Další miliardová IT firma v Česku, brněnský Y Soft dosáhl na 47 milionů dolarů

18. 9. 2019

Sdílet

Václav Muchna, Y Soft Autor: Y Soft

V Česku funguje další IT společnost, která dosáhla na roční tržby ve výši jedné miliardy korun. Brněnský Y Soft ve fiskálním roce 2019 tuto hranici překročil a vygeneroval tržby ve výši 47 milionů dolarů. V loňském roce to bylo 45 milionů dolarů a Y Soft tehdy na miliardu v korunách téměř dosáhnul. Zisk za rok 2019 Y Soft prozatím neuvedl.

„Objem tržeb tvořily příjmy ze software (27 %), specializovaných služeb (49 %), hardware (21 %) a předplatného (3 %),“ uvádí společnost. Vlajkový produkt YSoft SafeQ využívá přes 20 tisíc zákazníků, což je meziročně o 20 procent více.

„Růst počtu klientů se významně odrazil i v počtu zákazníků Y Softu zahrnutých v prestižním žebříčku Global Fortune 500. Ve fiskálním roce 2019 využívalo produkt YSoft SafeQ již 42 % těchto společností (v roce 2018 šlo o 34 % firem),“ doplňuje brněnský podnik k hlavnímu produktu.

Y Soft vyvíjí tisková řešení pro partnerské společnosti typu Konica Minolta a další. V loňském roce rozšířil softwarovou podporu pro tiskárny od HP Inc. a Brother.

Nejvíce obchodů Y Soft generuje v západní Evropě (53 %), Asii a Pacifiku (15 %), střední Evropě (13 %), obou Amerikách (12 %) a nejméně pak v Africe a na Blízkém východě (7 %).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).