Hlavní navigace

Další problém October Update Windows 10, bez ptaní přepisuje soubory z archivů

22. 10. 2018

Sdílet

Windows 10 Fall Creators Update Autor: Microsoft

Nejnovější aktualizace Windows 10 (známá též jako Windows 10 October 2018 Update) má zřejmě další problém s mazáním souborů bez ptaní na názor uživatele.

Aktuální chyba se týká nejnovějšího (v pořadí druhého) buildu kumulativního update Windows 10 a spočívá v přepisování souborů v adresářích při extrahování ze zazipovaných složek.

Pokud cílový adresář obsahuje soubory, které mají stejná jména jako ty, které se nacházejí v zazipované složce, systém je přepíše bez dotazu. Na nejnověji objevenou chybu upozornil server gHacks

Z reportu není jasné, jestli se jedná pouze o problém interní zipovací funkce Windows, nebo i kompresních aplikací a algoritmů třetích stran. Není také jasné, jak je problém rozšířený a jakého množství uživatelů se týká. gHacks vycházejí ze zpráv konkrétních uživatelů na Redditu.

Aktuální build problematické aktualizace Windows 10 je v pořadí už druhým pokusem o nápravu aktualizace z 2. října, která mazala uživatelská data v přesměrovaných adresářích „Dokumenty“ a „Obrázky“. 

Předchozí build pro změnu způsoboval BSOD obrazovky na počítačích od HP, prostřednictvím Intel ovladačů zvukových karet ztišoval audio, způsoboval zamrznutí některých aplikací po návratu z režimu Connected Standby a trpěl menším množstvím drobnějších nedostatků.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).