Hlavní navigace

Aktualizace Windows 10 October 2018 Update je o krok blíž druhému vypuštění

18. 10. 2018

Sdílet

Windows 10 - October 2018 Update - Microsoft Autor: Microsoft

Microsoft vypustil v rámci Windows Insider programu nový build problematické aktualizace Windows 10, která byla původně uvolněna 2. října k manuální instalaci. Informoval o tom na Windows blogu.

Build s pořadovým číslem 17763.104 je v pořadí už druhým pokusem o nápravu aktualizace z 2. září, která mazala uživatelská data v přesměrovaných adresářích „Dokumenty“ a „Obrázky“. Společnost měla původně opravit všechny nedostatky týkající se ztráty dat už v buildu 17763.17, která vyšla přesně před týdnem, ale zjevně ještě bylo na čem pracovat.

V pořadí druhý build přináší opravu poškozeného Správce úloh (na kartě Procesy zobrazoval nesprávné informace), opravu pro neresponzivní aplikace (ty, které přestaly odpovídat po obnově zařízení z režimu Connected Standby) a řeší problémy s IME v prohlížeči Edge (v některých scénářích IME nefungovalo v prvním procesu Edge v uživatelské relaci). Mezi další změny patří vylepšená kompatibilita s virtualizačním softwarem a některými antiviry třetích stran.

V neposlední řadě také mělo dojít k opravě problémů s kompatibilitou ovladačů, které  způsobovaly BSOD obrazovky na počítačích HP a prostřednictvím Intel ovladačů zvukových karet ztišovaly audio.

Přesné datum obnovení veřejné a plně automatické distribuce aktualizace zatím společnost nezveřejnila. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).