Hlavní navigace

Další státní IT systém měl výpadek, problém hlásila Technologická agentura ČR

20. 4. 2021

Sdílet

Technologická agentura ČR Autor: Technologická agentura ČR
  • AKTUALIZACE 15:30 – doplnili jsme informaci o tom, že systém je už dostupný

Další státní IT projekt má výpadek. Problém se týkal systému ISTA spadajícího pod Technologickou agenturu ČR. Jde o systém pro přípravu a správu výzkumných projektů, které podporují TA ČR a zapojená ministerstva. K výpadku došlo zhruba týden před uzávěrkou podání projektů TREND, což některým žadatelům zkomplikovalo situaci.

Výpadek trval od dnešních zhruba 9:30 hodin do odpoledne. “Informační systém Technologické agentury ČR ISTA není momentálně dostupný kvůli technickému problému. Na nápravě a obnovení chodu intenzivně pracuje dodavatel systému. Data všech projektů jsou bezpečně uložena. Jakmile bude chod ISTA obnoven, neprodleně zveřejníme tuto informaci na našich webových stránkách,” informovala TA ČR.

V 14:20 oznámila, že jsou systémy opět dostupné. „Ve spolupráci s dodavatelem analyzujeme příčinu problému, o které budeme informovat v proběhu týdne. Všem se omlouváme za vzniklé komplikace,“ napsala.

Dodavatelem ISTA je společnost Ahasware. Tendr za 17,64 milionu korun vyhrála v roce 2019. Rozšíření pak vyšlo na 3,8 milionu. Ahasware figuruje také v zakázce TA ČR na sdílený informační systém za 60 milionů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).