Hlavní navigace

Další vlna falešných faktur za zápis do katalogu. Maskuje se jako Mobilní Seznam

24. 8. 2017

Sdílet

Není to nic nového, ale je zřejmé, že na to pokaždé někdo skočí. Tentokrát naši čtenáři upozorňují na službu Mobilní Seznam, který ale nemá s tuzemskou internetovou jedničkou pranic společného. 

Už samotné stránky služby nebudí příliš důvěry. Klíčové ale je to, že platba faktury může přinést problémy. Nebo minimálně ztrátu necelých tří tisíc korun za zápis do katalogu, kde vás nikdo nenajde. 

Už na začátku srpna jsme upozorňovali na podobnou službu, která oslovovala firmy z katalogu Firmy.cz. Mluvčí Seznamu Táňa Lálová připomíná, že zápis do jejich katalogu je zdarma. Platí se až za inzerci v katalogu. „Už rozhodně neděláme placený zápis na rok, ale naopak umožňujeme objednat reklamu na vybrané období. Vše pak funguje na principu jednoduché aukce. Po telefonu naše klienty kontaktují maximálně naši kolegové z obchodu, kteří je navedou, jak si inzerci nastavit. Rozhodně po nich nebudou vyžadovat fakturu, aniž by podnikatelé věděli za co,“ připomíná Lálová.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).