Hlavní navigace

Data: DVB-T2 letos mírně oslabuje, zvyšuje se zájem o IPTV

Sdílet

Filip Rožánek 24. 11. 2021

Asociace televizních organizací zveřejnila aktuální data o hlavním způsobu příjmu televizního signálu v českých domácnostech. Zjišťuje se v rámci dlouhodobého průzkumu, jen letos už proběhly tři vlny dotazování. Díky tomu je vidět vývoj během uplynulých čtvrtletí.

Z poslední dostupné výzkumné vlny (sběr dat červenec – září 2021), která se uskutečnila na vzorku téměř 3000 domácností, vyplývá, že hlavní televizní platformou je stále terestrické vysílání. DVB-T2 využívá 45 procent domácností, na druhém místě je se 22 procenty IPTV, přibližně pětina sleduje vysílání přes satelit a 13 procent spoléhá hlavně na kabelovou televizi. Internetovým připojením disponuje 83 procent českých domácností. 

Podíl DVB-T2 jako hlavního způsobu příjmu televizního vysílání v domácnosti se od začátku roku mírně snížil, ze 45,7 procenta na 45 procent. Zhoršila se také pozice kabelové televize. Zvyšoval se naopak zájem o IPTV, z 20,9 procenta na 21,9 procenta, a posílil rovněž satelit, kde penetrace stoupla z 18,9 procenta na 19,7 procenta. Domácnosti mohou kombinovat více platforem, pokud například používají jiný zdroj signálu pro hlavní televizor a jiný pro další televizor v bytě.

Hlavní způsob příjmu televize dle jednotlivých platforem (%), zdroj: Kontinuální výzkum 1Q – 3Q 2021
Autor: ATO/Nielsen Admosphere

Hlavní způsob příjmu televize dle jednotlivých platforem (%), zdroj: Kontinuální výzkum 1Q – 3Q 2021

Našli jste v článku chybu?