Hlavní navigace

Data: Prima byla nejsledovanější pětkrát za sebou, to se ještě nestalo

Sdílet

Filip Rožánek 3. 9. 2021
Slunečná Autor: TV Prima

Televize Prima prožívá historicky nejúspěšnější start své podzimní sezony. Její novinky pět večerů za sebou zvítězily v hlavním vysílacím čase po 20. hodině. Od neděle 29. srpna do čtvrtka 2. září přilákaly nejvíc diváků v cílové skupině diváků starších 15 let.

Ve čtvrtek Primě zajistila prvenství další epizoda seriálu Slunečná, vidělo ji 1 047 000 diváků při podílu na sledovanosti 28,6 procenta. Pořad Inkognito, ve kterém jako moderátor vystupuje Libor Bouček a jako hádající Ondřej Gregor Brzobohatý, Petra Nesvačilová, Miloš Pokorný a Jakub Prachař, zaujal 480 tisíc diváků při podílu na sledovanosti 17,93 procenta. 


Autor: TV Prima

Seriál Slunečná

Na TV Nova zaujal ve čtvrtek z nezpravodajských pořadů nejvíc český film Můj příběh. Zapnulo si ho 444 tisíc lidí starších 15 let a podíl na sledovanosti byl 12,72 procenta. Dokument Nedělej Zagorku!, natočený k narozeninám Hany Zagorové, oslovil 264 tisíc lidí. Absolutně nejsledovanějším pořadem TV Nova byly ve čtvrtek Televizní noviny s 1,22 milionu diváků.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 9. 2021 17:29

  bez přezdívky

  Není to spíš jednooký mezi slepými králem?
  Mně přijde, že ta sledovanost TV neustále klesá a být nejsledovanější je sice hezké, ale jsou to daleko menší počty než dřív. I když třeba na odpad z Primy se divím, že se vůbec někdo divá...

 • 3. 9. 2021 20:04

  dejvkatel LBC

  Na té sledovanosti není nic zvláštního. Prima si dobře pohlídala vhodný čas u konkurence, když nasazovala první díly svých primitivních seriálů. Ona ta sledovanost půjde rychle dolu s přibývajícími díly.. Ke kvalitě těchto pořadů není co dodat, protože jak známo, princip komerčních televizí je: za co nejménší náklady, co největší výdělek. To se Primě jistě při startu sezóny podařilo na výbornou, takže není co řešit. Co se týče prvenství ve sledovanosti, při největším počtů za sebou jdoucích dnů, tak je kravina se ohlížet do minulosti. Každé Vánoce, kdy je celková sledovanost největší, je ČT1 v prime-time jedničkou např. 10 dní po sobě.

 • 3. 9. 2021 18:29

  bez přezdívky

  No to teda nevim. Kdyz byli Vyvoleni tak byla Prima nejsledovanejsi dennodenne pul roku v kuse. Coz se nepovedlo nikdy nikomu, vzdycky je to stridacka Nova, Prima, CT, ale mit top nekolik dni za sebou dokazala mesice jen Prima a mozna v 90. letech Nova.

 • 4. 9. 2021 17:08

  Filip Jirsák

  To, že obecně klesá sledovanost televize, asi žádná televize nedokáže zvrátit. Ale i v rámci té celkově nižší sledovanosti stále televize soutěží mezi sebou. Takže víc diváků televize pořád může získat akorát tak, že je přebere jiné televizi.

 • 5. 9. 2021 19:14

  dejvkatel LBC

  ČT jako skupina je vždy celé Vánoce nejsledovanější televizí a to každý den. Pokud se budeme orientovat pouze na stanici ČT1, s vyjímkou Mrazíka, který loni zvítězil sledovanost nad pohádkou ČT1 o 70 tisíc diváků, tak to platí (celkem velmi výrazně) pro každý další den. Loni v měsíci prosinci - 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 (Nova), 31
  a dále 1.1., 2.1., To, že Prima válela s kontejnerovou show VyVolení (zejména v roce 05) nemá dnes pro současnost a budoucnost televize žádné poselství. Tento program by dnes v lineárním vysílání zauujal mizivou skupinu diváků. A hlavně... Není problém si podobné reality vyhledat na netu. Pokud v "pravěku" udělala TV Prima pro tehdejší obecenstvo zajímavou a velmi úspěšnou kontejnerovou show, tak přeci vůbec neznamená, že by snad dnešní Prima měla být v tomto žánru nejsilnější, a že by se měla na podobné pořady zaměřit. To je naprostý nesmysl. Nebo snad Like House? Mimochodem, v roce 2013 byli VyVolení v tekevizní verzi již propadákem. a jejich existenci dávalo smysl pouze nasazení pro internet. Dnes mají u českých televizí, na poli zábavy a reality, ustláno s výtečnou sledovaností pouze: StarDance, Peče celé Česko (ČT) . Dále s velmi dobrou sledovaností: Zázraky přírody, Tajemství těla (ČT), Tvoje tvář má známý hlas, SuperStar, Výměna manželek (Nova). A pak na hranici uspokojivosti: MasterChef (Nova) a Talent, Máme rádi Česko (Prima) a Zdravotní test národa (ČT).

 • 4. 9. 2021 21:20

  wm6x

  Ano, sledovanost pozemního vysílání klesá, lidé se přesouvají na placené a jiné TV. Taková TF1 má v podzimním schématu StarDance, Koh-Lantu, The Voice, missky, v lednu se přidá District-Z. Ještě k tomu K2 zoekt K3 na VTM. Nemám si na co stěžovat

 • 4. 9. 2021 20:50

  bez přezdívky

  CT nikdy neni pres Vanoce nejsledovanejsi vsechny vecery po sobe. Vzdycky to rozbije minimalne Mrazik na Nove nebo nejaka pohadka mezi svatky na Prime. Jestli nekdy nekdo dokazal skutecne mesice denne po sobe vitezit, tak to byla Prima s Vyvolenymi v roce 2005. Mozna je to moznost pro Primu zamerit se na to, v cem byla vzdycky nejsilnejsi, a to v shows. Jejich bezduche serialy v dobe Netflixu a spol. se vetsinou po prvnich dilech propadnou hodne hluboko. Ze vsech novych serialu je vsechno odpad.