Hlavní navigace

Data proti COVID. Ajťáci hledají další dobrovolníky pro boj s koronavirem

Sdílet

Jan Sedlák 12. 3. 2020
Data proti COVID

Komunity lidí kolem IT pokračují v dobrovolné práci, která má státu pomoci v boji s onemocněním COVID-19. Organizace Česko.Digital poskytuje kapacity při spuštění nového informačního webu ministerstva zdravotnictví a nyní se připojují další dvě iniciativy. 

Jednou z nich je komunita kolem investora a internetového podnikatele Jana Barty a společnosti Keboola. Vytvořeno bylo call to action a akce s názvem Data proti COVID. „Potřebujeme spoustu dat, potřebujeme chytrý appky pro záchranné složky, potřebujeme na chvíli kašlat na GDPR, potřebujeme spatial analytiku, potřebujeme data ze zdravotnictví, potřebujeme chytré call centra, potřebujeme moderní interface pro občany.“

Barta informoval, že je na dnešek domluvena schůzka s premiérem. Zúčastní se jí Pavel Zima (Seznam.cz), Petr Šimeček (Keboola) a Dušan Šenkypl (Pale Fire Capital). Česko.Digital zase uvádí, že se během 24 hodin přidalo 90 dobrovolníků.

Další skupina pak rozjíždí informační web o viru, který má poskytovat informace veřejnosti. Autoři shání hygieniky, epidemiology, doktory a další. Více informací je zde.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.