Hlavní navigace

Data: Víc než milion diváků měly Osada i Dvojka na zabití

Sdílet

Filip Rožánek 5. 9. 2021
Seriál Osada Autor: Česká televize

Velkolepé talentové show a studiové pořady zatím prohrávají ve sledovanosti s novými českými seriály. V pátek byl vítězem večera první díl rodinného komediálního seriálu Osada, který na ČT1 vidělo 1,44 milionu lidí starších 15 let. Podíl na sledovanosti dosáhl 41,8 procenta.

Ze seriálu Osada
Autor: Česká televize

Ze seriálu Osada

Páteční pořady komerčních stanic se k takovému výsledku ani zdaleka nedostaly. Úvodní epizodu show Česko Slovensko má talent si na stanici Prima vybralo 491 tisíc zájemců. Opakování filmu Ženy v pokušení na Nově upřednostnilo 367 tisíc diváků. Nejúspěšnějším večerním pořadem Novy byly Televizní noviny, vidělo je 996 tisíc lidí při podílu na sledovanosti 36,15 procenta.

V sobotu byla nejsledovanější stanicí Prima, která uvedla první díl komediálního krimiseriálu Dvojka na zabití. Sledovanost dosáhla 1,02 milionu lidí starších 15 let, share byl 30,91 procenta. Na druhém místě bylo zahájení šesté řady česko-slovenské SuperStar, na Nově si ho vybralo 571 tisíc diváků. Ze zpravodajských pořadů byly opět nejsledovanější Televizní noviny se 768 tisíci diváků starších 15 let.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 9. 2021 16:14

  Mujmuf

  Tak Nova se právě trochu vznášela na " růžovém obláčku"
  Je super že oproti předchozím rokům začali navyšovat investice do programu.
  Ale zapomněli že konkurence je už v tomto předběhla.
  A volba těch pořadů je trochu slabá.
  Člověk nemusel být mediální expert, aby nevěděl jakou má Superstar pověst - několikátá série která už nikoho neláká. Něco podobného se ukazuje u Master Chefa, lidem se víc líbí Master chef na talíři, protože je to novější (tyhle pořady bych prohodil)
  Chybí jim tam nějaký další mini série ve stylu Kvalitní TV.
  Ten Pan Profesor není špatný ale riskovat rozjezd oproti Slunečné je taky sebevražda. Měli ho dát na středy a pak ho přesunout.
  Vypadá to že ani jeden den nebudou mít pravidelně přes milion

 • 6. 9. 2021 8:06

  bez přezdívky

  Osada byla zajímavá přestože místy nezvyklá.Budu sledovat s chutí i další díly a těšit se jestli osadníci taky někdy posedí u táboráku případně zazpívají Vlajku.Možná že osadník není totéž co tramp ale romantika je jim společná. Díky.

 • 6. 9. 2021 13:30

  Michal Kubeček

  Viděl jsem první díl Dvojky na zabití a nějak nevím. Možná autorovi scénáře už lezly krkem ty detektivní seriály a klišé o detektivovi, který má na háku všechny a všechno od nadřízených přes služební předpisy až po zákony, ale protože je geniální, tak je to všem jedno, takže se rozhodl na tento žánr natočit parodii. Nebo to myslel vážně a ta parodie z toho vznikla nechtěně, opravdu těžko říct.

 • 6. 9. 2021 10:14

  wm6x

  U Superstar jde vidět že už ji TV Nova drží jen tak z povinnosti, aby se neřeklo že tu taková soutěž není když ji mají všechny ostatní státy Evropy. A i když je to k nevíře tak v zahraničí jsou takovéto soutěže stále populární a svůj účel plní. Divam se třeba na francouzskou verzi a nestačil jsem se divit, kolik úspěšných zpěváků tam začínalo v soutěžích. Za špatnou pověst Superstar v Česku může v prvé řadě porota která špatně vybírá postupující a na jejíž rádoby vtipné hodnocení není nikdo zvědavý. Minulý týden jsem se tomu pokoušel dát šanci, ale vydržel jsem tak půl hodiny. Další velký problém je že soutěž po finále prakticky vůbec nespolupracuje s rádiovými stanicemi, stačila by smlouva s Českým rozhlasem, Impulsem nebo Frekvencí 1 že bude hrát nějakou dobu po finále jejich písně. Spoléhat se na sociální sítě jako fejsbůk, jůtůbe a instáč vítězům publicitu u široké veřejnosti nezajistí. Pokud se podaří tyto problémy vyřešit, tak by mohly mít talentové soutěže ještě šanci. Možná by to měla převzít Česká televize, která je přecejenom oproti TV Nova více civilizovaná

  Co se týká ostatních pořadů v TV, tak nevíce mi chybí hudební estrády, kterých byla kdysi ČT plná, ale poté z neznámých důvodů zmizely

 • 7. 9. 2021 13:08

  dejvkatel LBC

  Důchodcovská sestava v pátek a v sobotu večer? No ty jsi tedy expert. :-) Takže u důchodců poslední sobotu večer bodoval Prachař ve Dvojce na zabití, nebo jak se ta šílenost jmenuje? Nova nejednou nasadila Tvoji tvář na sobotní večer a měla s ní slušná čísla, pokud ve stejný čas nešla StarDance. I finálová kola SuperStar v sobotních večerech plnila své zadání. Shows? Sakra, tady se zase někdo povedl, kdo si tu s pojmem "trend" neví rady a hned si protiřečí, že? Kdyby se tu hrálo na to co je trendy, tak tu nějáka Nova nebude slavit úspěch se Specialisty, Prima s jejich "Ulicí" Slunečnou v prime-time a o mnoha dalších aktuálních počinech ani nemluvě. Mladé publikum a trendy :-)

  7. 9. 2021, 13:09 editováno autorem komentáře

 • 7. 9. 2021 20:27

  wm6x

  Patřím ke generaci Z, tedy mladý ale musím uznat že na Facebooku ani Instagram jsem ještě nikdy nového zpěváka neobjevil a neznám ani nikoho dalšího komu by se to podařilo. Tyto platformy nutí uživatele ručně hledat a kdo zpěváka nezná, ten ho nenajde. Na stejném principu funguje i vyhledávač Google nebo Wikipedie. Sociální sítě jsou nicméně dobré pro komunikaci s už existující fan základnou, release radar na Spotify je výborný vynález. Osobně jsem nejvíce zpěváků objevil tam kde nemusím interpreta ručně hledat:
  1. Televizní estrády případně jiné pořady kde profesionální zpěváci vystupují. Takto jsem objevil spoustu zpěváků především na francouzské scéně, třeba jakové jako Jenifer, Zazie, Amel Bent, Soprano, Florent Pagny, Nolwenn Leroy, Clara Luciani... V Česku naprosto nepoužitelné a to díky naší České televizi která tento typ pořadů jako jediná provozovala a v roce 2012 zrušila. Vesměs díky tomu vůbec neznám českou scénu z poslední dekády.
  2. Starý dobrý rozhlas, objevil jsem tak třeba Adele, ZAZ, skupinu ABBA, Beatles nebo Jennifer Lopez, nicméně náš Český rozhlas hraje pouze anglicky zpívané písně. Pokud by po finále Superstar zařadil nějaké ukázky z alb finalistů, tak se možná pověst Superstar zlepší.
  3. Pirátské kopie estrád na Youtube
  4. Potom ještě od rodiny a přátel, kecama jako "hele znám tohohle a zpívá dobře, zkus ho poslouchat taky". Nicméně jde o zdroj s krátkým dosahem

  Ještě malá poznámka, když už jsou trendem VOD, proč ještě nevznikla VOD na talentové soutěže, podobně jako funguje Netflix na filmy? Mohly by tam být Superstar, The Voice, X-Factor, Talent, Star Academy a další z celého světa. Trochu nerozumím tomu že to má být určeno mladým, ale vysílá se to téměř výhradně na lineární televizi, která je považovaná za technologii pro důchodce. U mě je to hlavní důvod proč stále používám lineární TV

 • 6. 9. 2021 14:31

  bez přezdívky

  Talentovky jsou neprekvapive stale hitem vsude ve svete a nikde je nevysilaji z nouze. Jasne vedou u mladych a na internetu. Je logicke, ze v celkove sledovanosti v patek a sobotu vecer s ceskou duchodcovskou sestavou u bedny prvni neskonci. O to ale Nove s SS a Masterchefem a Prime s CSMT nejde. Jde jim o udrzeni mladeho publika, kde shows maji nejlepsi podily, protoze mladi se opravdu nebudou divat na serialy o chatarich atd. Vy celkove tezce neznate trendy. Myslet si, ze v roce 2021 zajisti novym zpevakum vetsi slavu Cesky rozhlas nez IG, YT atd. je bud spatny vtip nebo totalni neznalost soucasneho sveta.