Hlavní navigace

Datacentra francouzského OVH byla několik hodin mimo provoz

9. 11. 2017

Sdílet

Francouzský poskytovatel hostingových a cloudových služeb OVH má za sebou dost nešťastné ráno. Navzájem nesouvisející technické problémy vyřadily hned několik jeho datacenter. Výpadky služeb trvaly déle než tři hodiny.

Ve štrasburském komplexu SBG, kde OVH provozuje tři datasály, vypadla dodávka elektřiny. Než se povedlo nastartovat generátory a obnovit dodávku proudu, byla řada serverů mimo provoz. Někteří klienti se ovšem stále potýkají s problémy.

V druhé lokalitě ve francouzském městě Roubaix, kde OVH provozuje celkem sedm sálů, ve stejné době došlo k výpadku konektivity. „Důvodem byla softwarová chyba na optickém zařízení, která způsobila ztrátu konfigurace a přerušení spojení,“ popisuje incident na Twitteru zakladatel firmy Octave Klaba.

Výpadek OVH se ve značné míře dotkl také českých zákazníků, kteří si od společnosti kupují služby. Vidět je to například na poklesu toku dat v peeringovém uzlu NIX.CZ, kam se OVH připojuje.

Nedostupný byl ráno a dopoledne i web OVH

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).