Hlavní navigace

Francie

Google porušuje GDPR a zaplatí pokutu 50 milionů eur, rozhodl francouzský úřad

Google neplní závazky, které mu ukládá obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) a za své prohřešky má zaplatit pokutu 50 milionů eur (v přepočtu cca 1,3 miliardy Kč). Ve svém rozhodnutí to píše francouzský úřad na ochranu osobních údajů…

Francie zavede speciální daň pro velké technologické firmy už od ledna

Francii se zatím nepodařilo prosadit celoevropskou speciální daň pro velké technologické firmy, a tak ji už od ledna 2019 zavede aspoň na svém území. Daň, známá pod zkratkou GAFA (vychází z prvních písmen v názvech firem, na které je zaměřena:…

Francouzský prezident burcuje k zavedení deklarace lidských práv pro kyberprostor

Deklarace Paris Call, kterou včera představil francouzský prezident Emmanuel Macron a ministr zahraničních věcí Jean-Yves Le Drian v rámci Pařížského mírového fóra, vyzývá ke zvýšení důvěryhodnosti a bezpečnosti v kyberprostoru. Postavil se za ní…

13. 11. 2018 10:07

Také Francie se chce stát velmocí v AI, Macron povolal i slavného matematika

„Umělá inteligence je technologickou, ekonomickou, společenskou a samozřejmě etickou revolucí. Tato revoluce se nestane během 50 nebo 60 let, probíhá právě nyní,“ prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron a společně s tím oznámil, že i jeho…

4. 4. 2018 8:30

První údery německého kladiva na hatespeech dopadly na političku a satirický časopis

V Německu od začátku roku platí nový zákon (NetzDG), podle kterého musí sociální média mazat zjevně protiprávní (tedy například urážlivý, násilný či výhrůžný) obsah do 24 hodin od nahlášení (v případě ne úplně jasných případů je lhůta sedm dní)…

Datacentra francouzského OVH byla několik hodin mimo provoz

Francouzský poskytovatel hostingových a cloudových služeb OVH má za sebou dost nešťastné ráno. Navzájem nesouvisející technické problémy vyřadily hned několik jeho datacenter. Výpadky služeb trvaly déle než tři hodiny. Ve štrasburském komplexu…

Francouzi navrhují pokutovat výrobce mobilů za odmítání spolupráce

Americký spor FBI versus Apple ohledně přístupu k šifrovaným datům v telefonu inspiroval poslance země galského kohouta k preventivní akci.

Doba čtení: 1 minuta

Demo smyčka Canal+ UHD ukončila na satelitu Astra distribuci

UVNITŘ VIDEO – Obsahu ve formátu Ultra HD je na satelitu prozatím jako šafránu, nicméně v tuto chvíli je prozatím tou nejlepší televizní platformou, z níž lze tuto kvalitu dostat.

5. 1. 2016 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Promo smyčka The Museum Channel na satelitu ve formátu Ultra HD

The Museum Channel ve svém vysílání přináší ukázky z nejkrásnějších muzejních prostorů a dalších výstavních síní. Zájemci o umění se tu mohou setkat s předními galeriemi.

Doba čtení: 1 minuta

Arte představilo projekt virtuální reality Arte 360 pro mobilní telefony a tablety

„Naše televize zůstává nadále věrná svému záběru, nicméně experiment s nejnovějším způsobem filmového vyprávění ukazuje, jakým způsobem by se mohla posunout,“ uvedlo Arte.

Doba čtení: 1 minuta

Francie: Zakázat Tor, zadní vrátka k šifrování, omezení veřejných WiFi

Francouzský ministr vnitra ukazuje, jak hluboce zakořeněné jsou totalitní touhy a jak politici stále nerozumí technologiím.

Doba čtení: 2 minuty

Britští politici navrhují urychleně schválit nové šmírovací zákony

Někteří z politiků chtějí po britské vládě, aby urychleně prosadila nové šmírovací zákony. Důvodem mají být útoky teroristů v Paříži.

Doba čtení: 2 minuty

Soustrast obětem pařížského masakru vyjádřily nefrancouzské televize i operátoři

Řada televizních stanic se pak připojila k tradiční polední minutě ticha. Mezi vysílateli, kteří takto uctili památku obětem pátečního masakru, nechyběla Česká televize i slovenská RTVS.

Doba čtení: 1 minuta

Kanál Arte začne nabízet pro Evropany pořady i v angličtině, ale pouze na webu

UVNITŘ DOKUMENT – Arte informovala, že projekt je financován z peněz Evropské unie. Služba Arte Europe má být dostupná pro uživatele chytrých mobilních telefonů a tabletů.

29. 10. 2015 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Euronews má nové zpravodajské sídlo, takovou budovu jste ještě neviděli

UVNITŘ VIDEO – Změna zpravodajského sídla znamená pro Euronews pochopitelně i technologický posun. Prostory už jsou připraveny pro budoucí vysílání ve Full HD kvalitě.

Doba čtení: 1 minuta

Operátor Skylink je bez HD kanálů Novy, díky bohaté nabídce ho to však neporazí

TÝDENNÍ REVIZE – Bez programů Novy s vysokým rozlišením byl vloni i největší kabelový operátor UPC Česká republika. Jednání byla tehdy dovedena do úspěšného konce po půlroce.

Doba čtení: 5 minut

Francouzi ukončí vysílání na původních rozhlasových pásmech, ušetří miliony eur

Radio France se přidává k řadě evropských vysílatelů, kteří k tomuto kroku přistoupili v nedávné minulosti. Posluchači mají možnost přejít na modernější způsob distribuce signálu.

Doba čtení: 1 minuta

Na satelitu Astra se objevily tři nekódované francouzské stanice v HD kvalitě

Nejatraktivnější novinkou je z pohledu tuzemského diváka stanice TV5 Monde, která je dostupná i v nabídce vybraných placených služeb v České republice a na Slovensku.

1. 7. 2015 12:01
Doba čtení: 1 minuta

Hronec potvrdil cit pro festivalový film a z Cannes veze pro Film Europe opět vítěze

„Je to už naše třetí Zlatá palma v řadě, kterou jsme koupili ještě před vyhlášením vítězů. A tímto děkujeme všem, kteří nastavili Film Europe a Be2Can na správnou cestu,“ konstatoval Hronec.

25. 5. 2015 15:24
Doba čtení: 2 minuty

Francouzi a Italové testují přenos TV signálu pomocí mobilní technologie LTE-A+

Realizátorem testů je francouzský telekomunikační operátor TDF a italská veřejnoprávní televize RAI. V Paříži je centrem zkušebního přenosu signálu přímo Eiffelova věž.

Doba čtení: 1 minuta

Islámský stát slibuje nové jedenácté září, útok na TV5 Monde prý byl pouze začátek

Podle zahraničních médií je útok na francouzskou televizi doposud nejhorším kybernetickým útokem v historii. Islámský stát světu slibuje, že „Amerika shoří v plamenech“.

Doba čtení: 1 minuta

Třídílné výpravné drama Jan Hus od ČT je hotovo, výsledek si pochválila i Arte

„S formou spolupráce byla natolik spokojena, že pro příští rok ještě navýšila deklarované částky, které bude chtít vkládat do společných projektů s Českou televizí,“ uvedl Petr Dvořák.

Doba čtení: 2 minuty

Francouzští ISP musí blokovat terorismus a dětskou pornografii

Nová legislativa nařizuje francouzským ISP na příkaz policie zablokovat weby podněcující či obhahující terorismus a také weby mající souvislost s pedofilií.

Doba čtení: 1 minuta

Francouzský prezident chce sociální sítě zodpovědné za nenávistné projevy

Tradičně je tu návrh, který se snaží řešit neřešitelné. Tentokrát Francois Hollande chce, aby sociální sítě nesly zodpovědnost za projevy nenávisti na nich.

Doba čtení: 2 minuty

Netflix vyhlašuje válku službám na vyžádání, dorazit by měl i do Česka

TÝDENNÍ REVIZE – 150 nových zemí by měla obsahovat plánovaná expanze nejuznávanější video služby. Do dvou let chce být přítomna ve všech státech světa.

Doba čtení: 5 minut

Francouzsko-německý kanál Arte, vzor pro ČT art, chystá rozšíření jazykového servisu

UVNITŘ DOKUMENT – Stanice se má dočkat v příštím roce výraznějších investic do programu, k čemuž vysílatele vedl nárůst sledovanosti o deset procent.

Doba čtení: 1 minuta

Francie: za přečiny amerického Googlu zaplatí jeho místní pobočka

Francouzský soud se chystá pokutovat tamní Google za to, že jeho americká mateřská firma odmítá poslechnout jeho verdikt.

Doba čtení: 1 minuta

Zpravodajský kanál France 24 aktivoval na satelitu Astra příznak hybridního vysílání

V extrémních případech může docházet u některých přijímačů k restartu zařízení. Problém je pravděpodobně způsoben chybou v kódovacím jazyku technologie HbbTV.

Doba čtení: 1 minuta

VOD portál kanálu Arte dostupný na platformě Chromecast mohou využit i Češi

Arte je teprve druhou televizní stanicí, jejíž archiv mohou zájemci prostřednictvím této technologie na území naší republiky sledovat. Tou první je zpravodajský kanál France 24.

Doba čtení: 1 minuta

Další evropská země spustila digitální rozhlas, k pompézním oslavám není důvod

Programová nabídka se ještě bude rozšiřovat, protože ne všichni hráči, kteří o technologii projevili zájem, stihli požádat regulátora o vydání licence. Finální stav se očekává v září.

2. 7. 2014 16:00
Doba čtení: 1 minuta