Hlavní navigace

Dejvická Manta má investici od Němců a Credo Ventures, už je i v PayPalu

18. 9. 2018

Sdílet

Manta Tools Autor: Manta Tools

Český investiční fond Credo Ventures společně s německou skupinou Senovo investují v takzvaném „seed“ kole do českého startupu Manta (dříve Manta Tools). Přesnou výši investice subjekty nekomentují.

Nástroje Manty už využívají velcí hráči jako PayPal, Comcast, Vodafone, OBI nebo banky z Wall Street. Manta původně vznikla jako interní nástroj v dejvické IT společnosti Profinit (čeští manažeři Profinitu mimo jiné vykoupili podíl z Rakouska a firma postupně roste). Později vznikl spin-off, který na vývoj své technologie získal grant od Technologické agentury ČR a založil pobočku ve Spojených státech.

Manta umožňuje automatizaci mapování datových toků ve firemních IT systémech a tím tak odstraňovat neefektivní fungování, ale také splňovat požadavky typu GDPR. Mezi podporované technologie patří například Oracle, SQL Server, Teradata, PostgreSQL, Informatica, Netezza a další. Český startup na technologii spolupracuje i s Matfyzem a ČVUT.

„Investované prostředky nám umožní výrazně rychleji rozšířit obchodní i vývojový tým, upevnit naši pozici jedničky v automatizaci datových toků a akcelerovat náš růst na trzích v USA a v západní Evropě. A první kroky už se dějí. V květnu jsme otevřeli kanceláře na východním pobřeží USA, od dubna zdvojnásobili počet lidí ve vývojovém týmu a podepsali několik nových klientů, špiček ve svých odvětvích,“ popisuje zakladatel a šéf Manty Tomáš Krátký.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).