Hlavní navigace

Čeští Manta Tools získali zákazníky PayPal a Comcast, zajímá je Wall Street

Autor: Manta Tools
Jan Sedlák

Mladá dejvická firma Manta Tools vyčleněná z Profinitu získala jako zákazníka PayPal a chce se dostat k finančním obrům na Wall Street.

Mladá česká společnost Manta Tools po americkém providerovi Comcast získala dalšího velkého zákazníka. Tentokrát je to poskytovatel online plateb PayPal. Dejvický podnik ho označuje za prozatím nejdůležitějšího klienta, který navíc pomohl s otevřením dveří do finančního sektoru ve Spojených státech. I díky tomu Manta získala z této oblasti dalšího velkého (a zatím neveřejného) zákazníka.

Manta Tools původně vznikla jako interní nástroj ve společnosti Profinit. Nyní jde o vyčleněnou a samostatně fungující firmu, která po grantu od Technologické agentury ČR a po americkém pobytu v rámci Czech ICT Incubatoru založila pobočku v San Francisku a ve Státech najala prvního viceprezidenta pro obchod (David Pellegrini).

Mantě se v Americe podařilo dostat k hovorům s velkými bankami a institucemi z Wall Street už během prvního severoamerického působení, mimo jiné díky navázání vztahů s tradičními IT značkami typu Teradata a Informatica.

Zobrazení datových závislostí

Česká společnost má nástroje, které se zejména velkým firmám, jež potřebují pracovat s informacemi v obřích datových skladech, dost líbí. Konkrétně PayPal využívá technologii Manta Flow pro Teradatu.

Nástroje Manty obecně umí „rozšifrovat i ručně psaný a špatně zdokumentovaný zdrojový kód, čímž umožňují vizualizovat datové toky napříč celou korporací. Kompletní přehled nad vlastními systémy pak zákazníkovi umožňuje ušetřit prostředky na údržbu, zajistit další rozvoj a vyhovět požadavkům regulátorů.“

Dost podobnou věc, zjednodušeně analýzu toku dat v rámci firemního IT prostředí, ale přímo umístěnou do cloudu, dělají rovněž čeští SQLdep. Ti získali investici od Rockaway Capital. V branži práce s daty a datovými sklady úspěšně působí i tuzemské firmy Ataccama a Simplity.

Manta jedná s dalšími zákazníky. Několik zajímavých, o kterých je možné mluvit, už má, třeba OBI či české banky a operátora Vodafone.

Marcom

Ve hře je i investice, zájem už projevilo několik skupin. „Během půl roku bychom se mohli bavit o něčem konkrétním. Zatím mohu říci, že míříme na jednotky milionů dolarů,“ řekl pro Lupu šéf Manta Tools Tomáš Krátký.

Živo je také kolem Profinitu, ze kterého se Manta „vyloupla“. Manažeři vykoupili podíl od rakouských investorů a nyní se snaží rozšířit byznys na západní trhy. Více v dřívějším článku.

Našli jste v článku chybu?
23. 3. 2016 20:07
Ave z hor (neregistrovaný)

Já jsem býval jeden z nich a co na tom záleží, že přizpůsobují si historii, jde o prodej, tak se přikrašluje a nám, co víme, nezbývá se jen zasmát a zavrtět hlavou. Manta alespoň funguje parádně, ikdyž execution engine bych dělal jinak ;-) Viděl jsem firmy s PowerPoint "aplikacemi" a když to někdo chtěl, tak se nestíhalo implementovat a vzniklo mnoho bugů :-D Při opravdovém zájmu by borci s Profinitu třeba zajistili ukázku u Vás, takže hrr na ně nebo si řekněte o reference a budete čubrnět, kde …

9. 3. 2016 8:29

díky, přečtu si ho...

Ne, dělám si srandu, nejen, že jsem článek četl, viděl jsem i videa, četl dokumenty na jejich stránkách a viděl je mluvit někde na konferenci. Co mi to přinese?

Pořád mám pocit, že tohle nedělá nic jiného než pro ředitele, dozorční nad IT umožňuje zobrazit nějaké ty interní informace ze systémů, aby měli pocit, že mají nad vývojem kontrolu a mohli do toho zasahovat.

Stejně tak mám pocit, že se cílí pouze na omezenou sortu dat, pravděpodobně zejména zákazníci, partneři ne…