Hlavní navigace

Čeští Manta Tools získali zákazníky PayPal a Comcast, zajímá je Wall Street

8. 3. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Manta Tools
Mladá dejvická firma Manta Tools vyčleněná z Profinitu získala jako zákazníka PayPal a chce se dostat k finančním obrům na Wall Street.

Mladá česká společnost Manta Tools po americkém providerovi Comcast získala dalšího velkého zákazníka. Tentokrát je to poskytovatel online plateb PayPal. Dejvický podnik ho označuje za prozatím nejdůležitějšího klienta, který navíc pomohl s otevřením dveří do finančního sektoru ve Spojených státech. I díky tomu Manta získala z této oblasti dalšího velkého (a zatím neveřejného) zákazníka.

Manta Tools původně vznikla jako interní nástroj ve společnosti Profinit. Nyní jde o vyčleněnou a samostatně fungující firmu, která po grantu od Technologické agentury ČR a po americkém pobytu v rámci Czech ICT Incubatoru založila pobočku v San Francisku a ve Státech najala prvního viceprezidenta pro obchod (David Pellegrini).

Mantě se v Americe podařilo dostat k hovorům s velkými bankami a institucemi z Wall Street už během prvního severoamerického působení, mimo jiné díky navázání vztahů s tradičními IT značkami typu Teradata a Informatica.

Zobrazení datových závislostí

Česká společnost má nástroje, které se zejména velkým firmám, jež potřebují pracovat s informacemi v obřích datových skladech, dost líbí. Konkrétně PayPal využívá technologii Manta Flow pro Teradatu.

Nástroje Manty obecně umí „rozšifrovat i ručně psaný a špatně zdokumentovaný zdrojový kód, čímž umožňují vizualizovat datové toky napříč celou korporací. Kompletní přehled nad vlastními systémy pak zákazníkovi umožňuje ušetřit prostředky na údržbu, zajistit další rozvoj a vyhovět požadavkům regulátorů.“

Dost podobnou věc, zjednodušeně analýzu toku dat v rámci firemního IT prostředí, ale přímo umístěnou do cloudu, dělají rovněž čeští SQLdep. Ti získali investici od Rockaway Capital. V branži práce s daty a datovými sklady úspěšně působí i tuzemské firmy Ataccama a Simplity.

Manta jedná s dalšími zákazníky. Několik zajímavých, o kterých je možné mluvit, už má, třeba OBI či české banky a operátora Vodafone.

ebf - tip do článku - debata

Ve hře je i investice, zájem už projevilo několik skupin. „Během půl roku bychom se mohli bavit o něčem konkrétním. Zatím mohu říci, že míříme na jednotky milionů dolarů,“ řekl pro Lupu šéf Manta Tools Tomáš Krátký.

Živo je také kolem Profinitu, ze kterého se Manta „vyloupla“. Manažeři vykoupili podíl od rakouských investorů a nyní se snaží rozšířit byznys na západní trhy. Více v dřívějším článku.

Autor článku

Reportér serveru Lupa.cz, dříve redaktor deníku E15, týdeníku Euro a webu Connect.cz. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).