Hlavní navigace

Dell zvažuje návrat na burzu, řešit by tím mohl dluh ve výši 46 miliard dolarů

Sdílet

Jan Sedlák 29. 1. 2018
Michael Dell Autor: Jan Sedlák

Bloomberg přichází s informací, že Dell Technologies zvažuje návrat na burzu. Z té firma odešla před čtyřmi lety, když Michael Dell potřeboval čas a flexibilitu na změnu směřování podniku, kterému mimo jiné bránilo zaměření Wall Street na krátkodobé kvartální výsledky. Následně Dell ještě za 67 miliard dolarů koupil storage giganta EMC. To mu ovšem kromě strategické pozice na trhu přineslo i masivní dluh.

Právě opětovný vstup na burzu by mohl pomoci zadlužení snížit. Dell má v současné době dluh asi 46 miliard dolarů. Kolik přesně by úpisem akcií šlo získat, ještě není jasné.

Představenstvo Dellu má brzy také jednat o tom, zda nekoupit zbytek podílu ve společnosti VMware, kterou Dell z části vlastní díky odkupu EMC.

Ve hře je rovněž IPO cloudového podniku Pivotal Software, který pod Dell rovněž spadá. Podle Bloombergu by šlo úpisem získat pět až sedm miliard dolarů.

Bloomberg v analýze také rozebírá, že na dluh Dellu může mít vliv nová daňová reforma ve Spojených státech, která firmě přinese nové náklady. Důležitým faktorem rovněž může být pozice Silver Lake Partners. Tato investiční společnost Dellu na odchod z burzy přispěla a může chtít své aktivity zhodnotit.

O pozici Dellu na trhu si můžete přečíst v našem dřívějším článku a také v rozhovoru s Michaelem Dellem. Dell také výrazně investuje do internetu věcí a edge computingu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.