Hlavní navigace

Sledovanost demonstrace proti Babišovi byla na ČT24 vyšší než na Seznamu

Sdílet

Filip Rožánek 24. 6. 2019

Televize Seznam zveřejnila sledovanost nedělního přímého přenosu z demonstrace Milionu chvilek pro demokracii, která se uskutečnila na Letenské pláni v Praze. Nejnáročnější vysílání v historii stanice údajně vidělo 216 tisíc diváků v cílové skupině 15+. 

Podle informací Digizone.cz ale nejspíš nejde o průměrnou sledovanost přenosu. Ta byla 38 tisíc diváků v cílové skupině 15+. Vyšší číslo, které původně Seznam oznámil novinářům, je takzvaný zásah. „216 000 je počet unikátních diváků, kteří se na pořad na chvíli (alespoň tři minuty v kuse) dívali. Někteří samozřejmě v průběhu odcházeli/přicházeli,“ doplnila na dotaz redakce PR specialistka Hana Holubová.

Terestrické vysílání tak mělo nižší čísla než internetový stream na stránkách televize, portálu Seznam Zprávy a zpravodajském webu Novinky.cz. Tam ho podle Seznamu sledovalo 348 tisíc lidí.

K přenosu bylo využito deset kamer, dron a koš zavěšený na padesátimetrovém jeřábním ramenu. Pro speciální vysílání bylo kromě studia na Andělu zřízeno i studio na Letné. O signál požádaly dvě z největších mezinárodních zpravodajských agentur, konkrétně AFP a AP, záběry tak jejich prostřednictvím obletěly celý svět, živé vysílání si od zpravodajství Seznam.cz převzala i CNN.

Včerejší vysílání ČT24 mezi 16:30 a 20:00, které pokrývalo demonstraci a dění kolem ní, vidělo v průměru 245 tisíc diváků v cílové skupině 15+, při share 11,97 %. Celkový zásah tímto vysíláním byl 867 tisíc diváků starších 15 let.

Aktualizace 16:30 – Upřesnili jsme čísla o televizní sledovanosti uváděná Seznamem.

Aktualizace 16:40 – Rozšířeno o vyjádření Seznamu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.