Hlavní navigace

Digital Broadcasting spouští DVB-T2 v Budějovicích, Plzni, Rakovníku a Opavě

18. 6. 2018

Sdílet

Digital Broadcasting Autor: Karel Choc

V pondělí 18. června od 11 hodin zahájila společnost Digital Broadcasting ostravského podnikatele Radima Pařízka DVB-T2 vysílání na kanále 32 z vysílače v Českých Budějovicích, na kanále 24 z Plzně a z Rakovníka a na kanále 31 z lokality Opava-Hlubočec.

Přechodovou síť 13 si tak může aktuálně naladit téměř devět miliónů televizních diváků, tedy 85 procent obyvatel České republiky.


Autor: Televizní web

Zbývající vysílače přechodové sítě 13.

Síť základních vysílačů velkého výkonu přechodové sítě 13 by měla být kompletně zprovozněna ještě před letními prázdninami. Během června by tak mělo dojít ještě na Benešov nebo Jáchymov.

Přechodová síť 13 aktuálně šíří programy Nova, Nova Cinema, Nova 2, Nova Action a Nova Gold, dále stanici Relax, hudební televizi Rebel, dokumentární Kinosvět a Joj Family v HD rozlišení. Na Ostravsku je v HD šířena regionální televize Polar HD, ve východních Čechách televize V1 HD a na Olomoucku televize Morava.

Přibýt by měl ještě hudební Rebel 2 Slušnej kanál a pravděpodobně i HD varianta kanálu Prima Comedy Central. Tu už do své nabídky zařadilo třeba kabelové UPC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 6. 2018 21:52

    zdesel (neregistrovaný)

    Tohle vysílání je dobré jen pro velká města Venkova se toto bohužel netýká,takže nic-moc.