Hlavní navigace

Digitalizace budov táhne, čeští Spaceflow získávají 41 milionů od Credo Ventures

7. 8. 2019

Sdílet

Spaceflow

V Česku se rozrůstá množství takzvaných PropTech startupů, které se snaží přinášet technologie do prostředí fyzických budov. Miliardář Tomáš Krsek nedávno vložil desítky milionů do Sharry Europe, dlouhodobě se rozvíjí Spaceti a projekt Spaceflow nyní hlásí investici 41 milionů korun (16 milionů eur).

Investiční kolo vedl tuzemský fond Credo Ventures podpořený inkubátorem UP21 a fondem Day One Capital. UP21 už do startupu dříve vložil částku přes 10 milionů korun. Spaceflow díky získaným penězům chce posilovat ve Spojených státech a Velké Británii a vedle toho rozšířit produktový tým a vývoj. Spaceflow funguje od roku 2016 a nyní působí v devíti zemích.

Spaceflow umožňuje v rámci budov skrze mobilní aplikaci využívat různých služeb, které tyto objekty nabízí, a interagovat s vybavením. Získávat lze rovněž informace, oznámení a platforma se rovněž napojuje na zabudované IoT prvky a slouží i ke komunikaci s ostatními lidmi. „Majitelům a správcům budov Spaceflow přináší platformu, kde mohou se všemi lidmi v budově napřímo komunikovat, lépe spravovat svou nabídkou služeb, získávat data o jejich využití, a tak pro nájemce neustále zlepšovat prostředí,“ uvádí dále Spaceflow.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).