Hlavní navigace

Discovery bude celosvětově nabízet dokumenty BBC

3. 4. 2019

Sdílet

Discovery Channel

Televizní společnosti Discovery a BBC uzavřely celosvětové distribuční partnerství. Americká Discovery bude ve své chystané globální streamovací službě nabízet přírodovědné a dokumentární pořady britské BBC. Smlouva má hodnotu několika milionů liber a uzavřena je na deset let.  

Streamovací platforma Discovery bude podle tiskové zprávy uvedena na trh do roku 2020. BBC se s Discovery bude podílet na vývoji nových pořadů pro televizní i digitální distribuci. Obě mediální skupiny si to vyzkoušely už v minulosti při natáčení cyklů Planet Earth nebo Walking with Dinosaurs.

Podle ředitele BBC Tonyho Halla jde o vůbec největší smlouvu o obsahu, kterou britská mediální společnost uzavřela. 

Discovery a BBC se zároveň dohodly o novém uspořádání britské mediální skupiny UKTV, kterou americká společnost vlastní napůl s komerční divizí BBC známou pod značkou BBC Studios (dříve BBC Worldwide).

Discovery od BBC Studios převezme plnou kontrolu nad lifestylovými kanály Good Food, Home a Really. BBC Studios získalo zbývajících sedm kanálů – Alibi, Dave, Drama, Eden, Gold, Yesterday a W – spolu s digitálním přehrávačem UKTV Play a značkou UKTV. Společnost Discovery za to dostane od BBC Studios celkem 173 milionů liber a obdrží nejméně dalších 10 milionů liber přímo z UKTV, protože si vlastníci rozdělí nevyplacené dividendy a podobně.

BBC Studios je komerční dceřiná společnost veřejnoprávní korporace BBC. Vznikla v dubnu 2018 sloučením BBC Worldwide a BBC Studios. Má pobočky na 22 světových trzích včetně sedmi produkcí se sídlem ve Velké Británii a produkčních sídel a partnerství v dalších devíti zemích světa. BBC díky ní získává asi 200 milionů liber ročně jako doplněk k televizním poplatkům. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).