Hlavní navigace

Disney+ startuje v Austrálii, tahákem jsou hlavně Simpsonovi

19. 11. 2019

Sdílet

Disney+ Autor: The Walt Disney Company

Tři další země – Austrálie, Nový Zéland a Portoriko – se dnes dočkaly spuštění videoportálu Disney+. Pro letošní rok je to poslední expanze, další země budou následovat na konci března 2020. Australská média vyzdvihují jako hlavní tahák 29 řad seriálu Simpsonovi, který v takovém rozsahu dosud nebyl na kontinentu dostupný prostřednictvím on-demand streamovacích služeb.

V té souvislosti ale také připomínají, že seriál nikdy nebude na Disney+ (ani jinde) kompletní. Jeho producenti se rozhodli trvale vyřadit první díl třetí řady s názvem Šílený Homer, v níž Homer Simpson potká v psychiatrické léčebně muže, který si myslí, že je Michael Jackson. Zpěvák této postavě v originálním znění propůjčil svůj hlas. Česká Wikipedie s odkazem na program vysílání stanice Prima Cool uvádí, že se tento díl nereprízuje ani v Česku. Při podzimní repríze navázal na konec druhé řady rovnou druhý díl třetí série. Producenty k vyřazení dílu vedla obvinění Michaela Jacksona ze sexuálního zneužívání, která zazněla v dokumentu stanice HBO Leaving Neverland.

Start služby provázel ve Spojených státech a Nizozemsku takový zájem, že se potýkala s výpadky. Účet si hned na začátku zřídilo na 10 milionů uživatelů. Mnoha tisícům z nich byly vzápětí jejich profily různými způsoby odcizeny a s uživatelskými účty se na internetových diskusních fórech čile obchoduje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).