Hlavní navigace

Austrálie

Dejte nám „zadní vrátka“ k datům lidí, chtějí po firmách USA, Kanada, Británie a Austrálie

Soukromí není absolutní. Potřebujeme mít přístup k zašifrovaným datům na internetu, abychom mohli chránit bezpečnost svých občanů. Ve společném prohlášení to říkají zástupci pětice zemí, které spolupracují v rámci tzv. Five Eye paktu (jde o alianci…

Matka hackera z Ostravy byla zadržena, za napomáhání k útěku jí hrozí 14 let

Kauza hackera, který utekl z Austrálie do České republiky, pokračuje. Matka Dylana Wheelera, se kterým jsme na Lupě publikovali rozhovor, byla nedávno v Austrálii zatčena a hrozí jí až 14 let vězení. Tamní soud podle Daily Mail odmítl možnost…

Nejsem uprchlík, říká australský hacker obviněný FBI a žijící v Ostravě

Dylan Wheeler je dvacetiletý hacker, po kterém jde FBI i úřady v domovské Austrálii. Nyní žije v Ostravě, kde vznikl i tento rozhovor.

Doba čtení: 9 minut

Co potřebuje bitcoin k úspěchu? Bez přiměřené regulace to nepůjde

Česká republika zatím nenastavila pro virtuální měny téměř žádná pravidla. Ve světě se však už několik let zkoušejí různé přístupy k jejich regulaci.

Doba čtení: 7 minut

Jsou bitcoiny peníze, nebo věc? Zásadní rozdíl z pohledu DPH

Hrozba uplatňování DPH na směnu virtuálních měn je asi nejpalčivějším problémem pronásledujícím bitcoin. Ale dosud se jen málokde odhodlali zavést jasnou výjimku.

Doba čtení: 9 minut

Zázračné vyléčení rakoviny? Jak svět naletěl jedné mladé dívce

Příběh Belle Gibsonové vypadal skoro jako zázrak. Vyléčit rakovinu jenom změnou životního stylu – kdo by si něco takového nepřál?

Doba čtení: 5 minut

Netflix bude do pěti let dostupný po celém světě, věří jeho obsahový šéf Sarandos

Jak Českou republiku, tak i Slovensko Netflix prozatím z pochopitelných důvodů míjí. Z pohledu této americké služby jsou obě země prozatím nezajímavé.

Doba čtení: 2 minuty

Poskytovatelé připojení mají být bičem na piráty a kdo má VPN, je podezřelý

Austrálie chystá reformu autorského práva, která má přinést snížení míry pirátství v zemi. Nejvíc to zřejmě odnesou poskytovatelé připojení.

Doba čtení: 5 minut

Významní vysílatelé postupně upouštějí od šíření programů ve 3D

Za poslední dva měsíce oznámily ukončení vysílání ve 3D tři subjekty. I když byly z různých koutů světa, všechny se shodly více méně na tom samém – o tento formát nebyl dostatečný zájem.

Doba čtení: 1 minuta

Guardian (mírně) ustupuje od zpoplatněného obsahu

Samozřejmě, obrovskou výhodou Guardianu (a nejenom jeho) je, že jeho možnosti nekončí za hranicemi jedné země – angličtina mu umožňuje z Velké Británie rozšířit svá vydání do dalších anglicky mluvících (čtoucích) zemí.

21. 1. 2013 15:43
Doba čtení: do minuty

Google Mapy prý také ohrožují řidiče v Austrálii

Nakonec to nejsou pouze nové mapy od Apple – nebezpečím pro řidiče v Austrálii jsou prý také mapy od Google. Policie z místa jménem Colac, západně od Melbourne, tvrdí, že mapy od Google navádějí řidiče na Wild Dog Road, což je ve skutečnosti jednosměrná nedostačující cesta, nevyhovující pro větší provoz. Místni samospráva prý ale zodpovědnost odmítá a Google se nijak k problému nevyjádřil ani ho nenapravil.

Doba čtení: do minuty

Mapy Apple mohou ohrozit váš život, varuje australská policie

Policie z australského města Mildura vydala varování, aby se motoristé nespoléhali na mapy v iPhonech a iPadech, všiml si server TechCrunch. Kvůli chybám, které mapy na iOS 6 obsahují, totiž policisté museli v posledních týdnech zachraňovat řadu motoristů, které mapy zavedly do divočiny, kde teploty dosahují 46 stupňů a nejsou tam zdroje pitné vody.

Doba čtení: 1 minuta

Austrálie nebude ve velkém šmírovat uživatele Internetu. Zatím ...

Dva roky informací chtěla Austrálie uchovávat o aktivitách uživatelů na Internetu, kompletní historii používání webů i sociálních sítích (aktuálně se uchovává pouze 180 dní a jde pouze o transakční data, nikoliv detailní záznamy). Těžko představitelné rozšíření pravomocí bezpečnostních složek by navíc mohlo přinést i povinnost předat hesla a vedle sociálních sítí velmi konkrétně sledovat i cloudové služby, včetně práva přístupu k informacím v takovýchto službách uložených (kompletní návrh…

Doba čtení: 1 minuta

Australský Úřad pro reklamu tvrdí, že firmy jsou zodpovědné za komentáře fanoušků na Stránkách na Facebooku

Australský Úřad pro reklamu (Advertising Standards Bureau) rozhodl, že firmy jsou zodpovědné za komentáře vložené na jejich Stránky na Facebooku. K úřad se problém dostal po stížnosti na Carlton & United Breweries a komentáře fanoušků. Carlton & United Breweries přitom zdaleka nenechává Stránku na Facebooku bez povšimnutí – Úřad pro reklamu považuje komentáře fanoušků za reklamu, a to přesto, že nepocházejí přímo od provozovatele stránky.

Doba čtení: 1 minuta

Za protesty proti Apple v Austrálii není Samsung

Protesty proti Apple v Austrálii v podobě skupiny shodně černě oblečených protestujících s transparenty „Wake Up“ (Probuďte se) nemá nakonec na svědomí Samsung, ačkoliv byl médii označován za původce. Protest se odehrával před zpravodajskými stanicemi a hlavně před obchodem Apple v Sydney. Ve skutečnosti jde o „virální marketingovou“ akci RIM směřující ke zviditelnění nového BlackBerry 10 OS. RIM zodpovědnost za akci nakonec přiznalo. Fanoušci Apple mezitím neváhali na Internetu nadávat na…

Doba čtení: 1 minuta

Populární BBC iPlayer bude dostupný globálně

12. 12. 2011 9:13
Doba čtení: 2 minuty

České Radiokomunikace od včerejška v rukou australské skupiny Macquarie

Doba čtení: 1 minuta

Australian Open ze satelitu také nekódovaně

Doba čtení: 1 minuta

Zařazení Penthousu do Skylinku vzbudilo vášnivé diskuse

TÝDENNÍ REVIZE - Vášnivé diskuse na internetových fórech vzbudilo zařazení HDTV stanice Penthouse HD 1 do nabídky satelitní služby Skylink. Zatímco jedni program vítají pro jeho kvalitní filmovou videotéku s řadou snímků výhradně pro dospělé diváky pouze ve vysokém rozlišení, druzí ho kritizují a obviňují Skylink z toho, že zařazuje programy, které nebude nikdo sledovat. Ať je to tak nebo tak, provozovatelé služby se pustili do riskantního kroku. Stanici s tvrdou erotikou v HD totiž u nás doposud nikdo nenabízel na kabelu, v IPTV ani na satelitu.

Doba čtení: 5 minut

Sedíte často u televize? Pak si koledujete o infarkt, zjistili Australané

Doba čtení: 1 minuta

Australská platforma Freeview zahájí příští rok HDTV vysílání

21. 7. 2008 6:57
Doba čtení: 1 minuta

Austrálie chce při vypínání analogu využít zkušeností z britského Whitehavenu

5. 5. 2008 7:30
Doba čtení: 1 minuta

Digitální TV přijímá 40 % australských domácností

10. 4. 2008 6:15
Doba čtení: do minuty

Austrálie stanovila datum vypnutí analogu na prosinec 2013

1. 4. 2008 6:04
Doba čtení: 1 minuta

Nova pravděpodobně chystá spolupráci s Markízou na soutěži Got Talent

Doba čtení: 1 minuta

Austrálie vypne analog až v roce 2013, velká města již za dva roky

21. 12. 2007 6:55
Doba čtení: 1 minuta

Nová australská vláda chce vypnout analog do 31. prosince 2013

27. 11. 2007 9:45
Doba čtení: 1 minuta

Komerční televize v Austrálii se bránily EPG kvůli nahrávání

Doba čtení: 1 minuta

Murdochova televize v Gruzii přišla o licenci po kritice prezidenta

Doba čtení: 1 minuta

KidsCo si vybrala zástupce pro střední Evropu, je jím Viasat

16. 10. 2007 6:16
Doba čtení: 1 minuta