Hlavní navigace

Do Česka míří nová modulární elektrokoloběžka od Boltu

6. 5. 2020

Sdílet

bolt koloběžky

Do České republiky míří nová modulární koloběžka od firmy Bolt. Společenost zatím odmítá prozradit, kde konkrétně se poprvé objeví.

Projekt byl vyvinut na základě zakázky interního estonského týmu a koloběžka má být navržena tak, aby díky modularitě umožňovala velmi snadné opravy. Společnost nové koloběžky stačila představit už v sousedních zemích – na Slovensku a také v Polsku. Během roku chce firma spustit službu v dalších 45 městech. V dohledné době má na pořad přijít i Česká republika.

Zajímavosti:
●    Váha koloběžky činní 17 kg, papírově tak jde o nejlehčí model sdílené koloběžky na světě.
●    Koloběžky fungují s nafukovacími pneumatikami, to zajišťuje lepší přilnavost a také pohodlnější jízdu.
●    Na jedno nabití baterie ujede koloběžka přes 40 km
●    maximální rychlost koloběžky je 25 km/h (rychlost může být místními úřady omezena).
●    Celková životnost zařízení je odhadována na 36 měsíců.

“Díky inovativnímu modulárnímu designu jsme schopni opravit většinu poškozených koloběžek a nemusíme je vyhazovat. Jsme tak schopni snížit množství produkovaného odpadu a současně dokážeme ve srovnání s konkurenty udržet nejnižší celkové náklady na jejich výrobu a údržbu. Tento rok proto budeme schopni naše řešení mikromobility spustit v dalších městech po celém světě. V České republice pracujeme na jejich spuštění ve městech, ve kterých je dobře rozvinutá cyklistická infrastruktura a zároveň kde vidíme potenciál a zájem ze strany města,” prohlásil Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední Evropu a potvrdil tak to, co již dříve prohlásil pro server Lupa.cz v obsáhlejším rozhovoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).