Hlavní navigace

Do Prahy míří další taxislužba přes aplikaci

3. 3. 2020

Sdílet

Cammeo

V Praze se chystá odstartovat další taxislužba přes mobilní aplikaci, na trh vstoupí chorvatské Cammeo, zatím má v hlavním městě několik desítek vozů. Prorazit chce hlavně cenou, jezdit bude za osm korun za kilometr s nástupní sazbou 24 Kč.

Za projektem stojí v Česku dlouhodobě žijící bývalý profesionální basketbalový hráč Zoran Helbich. Model služby funguje tak, že taxislužba řidičům pronajímá vozy (Dacie Logan jezdící na LPG) a servis (přidělování jízd a náhradní vůz v případě nehody) a za to si účtuje paušální poplatek a 12% provizi z jízd.

Helbich tvrdí, že se ale nechce odlišovat pouze cenou, důraz údajně klade i na kvalitu řidičů. „Každého řidiče budeme osobně prověřovat a školit. Rozhodně nám nebude stačit poslat e-mailem naskenované papíry. Tím se chceme odlišit,“ prohlašuje podle serveru Novinky.cz. Na rozdíl od konkurence budou mít také řidiči Cammea firemní uniformy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).