Hlavní navigace

Do vysílací rady jsou jen dva kandidáti, Jan Mrzena a Josef Šlerka

16. 6. 2020

Sdílet

Josef šlerka Autor: David Slížek, Internet Info

Na jedno volné místo v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání předložily politické strany zastoupené ve sněmovně pouze dva kandidáty. V takzvané velké vysílací radě, která například uděluje licence k provozování soukromých rádií a televizí, se hledá nástupce Jany Kasalové. Mediální manažerka zasedala v radě za hnutí ANO od června 2014. Její mandát vyprší na konci měsíce.

Jména kandidátů zveřejnil na svém Twitteru pirátský poslanec Tomáš Martínek.

Hnutí ANO navrhuje do rady Jana Mrzenu, bývalého předsedu Rady České televize, později personálního ředitele ČT a v současné době spolupracovníka webu Česká média.

Piráti navrhují na volné místo Josefa Šlerku, výkonného ředitele Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky a vysokoškolského pedagoga.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je státní úřad, který dohlíží na všechny formy vysílání. Monitoruje a vyhodnocuje soulad pořadů s platnými zákony, posuzuje dodržování pravidel pro reklamní bloky a teleshopping, uděluje licence k soukromému vysílání a dohlíží také na internetové televize. Financována je ze státního rozpočtu. Naposledy se obměňovala volná místa loni, kdy sněmovna jako nové členy vybrala Vadima Petrova (za ANO) a Ladislava Jakla (za SPD).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).