Hlavní navigace

Dočasným ředitelem zpravodajství Českého rozhlasu bude Ondřej Suchan

20. 12. 2021

Sdílet

Ondřej Suchan Autor: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan přijal nabídku na dočasné řízení celého zpravodajství Českého rozhlasu. Funkci převezme od ledna 2022 po Janu Pokorném. Původně měla zpravodajství vést Jitka Obzinová, proti ní se však postavilo přes 600 zaměstnanců a externích spolupracovníků Českého rozhlasu. Ti v otevřeném dopise generálnímu řediteli připomněli její minulá profesní pochybení, kvůli nimž se obávali, že by mohla ohrozit objektivitu a nezávislost zpravodajství. Generální ředitel rozhlasu poté oznámil, že Jitka Obzinová na pozici nenastoupí.


Autor: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Ondřej Suchan

Ondřej Suchan se narodil v roce 1982 v Praze. Po absolvování Gymnazia Českolipská nastoupil na Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze. Už během studia ale začal pracovat v celostátních médiích. Nejprve v Mladé frontě DNES a poté v Nedělním světě a časopisu Týden. V roce 2009 poprvé přišel do Českého rozhlasu, kde pracoval v redakci reportérů. Následoval návrat do tištěných médií. Tři roky byl šéfem sportovním redakce Lidových novin, poté vedoucím magazínu Pátek LN. Od roku 2013 je zpátky v Českém rozhlase. Nejprve jako vedoucí domácího zpravodajství ČRo, následně vedoucí programu Radiožurnálu. V dubnu 2016 se stal šéfredaktorem Radiožurnálu.

Končící ředitel zpravodajství Jan Pokorný v rozhlase zůstává. Generální ředitel René Zavoral by měl své kroky vysvětlit zaměstnancům při úterním setkání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).