Hlavní navigace

DPD v srpnu spustí samoobslužné boxy, umožní posílat i balíky

14. 7. 2021

Sdílet

DPD Box Autor: DPD

Přepravní společnost DPD spustí v srpnu vlastní samoobslužné boxy, které umožní zásilky nejen vydávat, ale i přijímat. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Boxy nebudou vyžadovat využívání aplikace ani Bluetooth. Platby za dobírku bude možné provádět kartou přes platební bránu před vyzvednutím balíčku.

Pilotní boxy firma umístí ve dvanácti lokalitách na území Prahy. DPD na konceptu sítě boxů spolupracuje se společností Creative Dock. Výdejní zařízení dodá rakouská firma KEBA, která má zkušenosti s boxy z Lotyšska nebo Estonska. 

„S našimi boxy jsme si dali načas z toho důvodu, že jsme nechtěli na trh pouštět jen tak nějakou "krabici“, ale naopak nabídnout našim zákazníkům a e-shopům technologicky vyspělou a plně automatizovanou službu. Jsem rád, že se nám to podařilo a společně s týmem z Creative Dock už ladíme jen poslední detaily. Boxy v podstatě rozšíří stávající síť výdejních míst Pickup, kterých máme v České republice již více než 1300 a na kterých bude také nově možné zásilky podávat ” vysvětluje Miloš Malaník, generální ředitel DPD.

Samoobslužný výdejní DPD box.
Autor: DPD

Samoobslužný výdejní DPD box.

Samoobslužná výdejní místa budou obsahovat 80 přihrádek různých velikostí. Největší budou mít 75 × 60 × 45 cm a unesou balíky o hmotnosti až 15 kilogramů. Boxy DPD budou v provozu 24/7 a zákazníky budou mít na vyzvednutí zásilky 48 hodin. K vyzvednutí balíčku budou potřebovat PIN kód. Do boxů budou zákazníci přes aplikaci DPD Kurýr moci přesměrovat i zásilky, které jim měly být původně doručené kurýrem.

Pokud bude zákazník chtít zásilku naopak odeslat, načte QR kód vygenerovaný při zadání objednávky prostřednictvím webové aplikace Z ruky do ruky. Box poté vytiskne přepravní štítek, který zákazník na balíček nalepí. Celý proces by měl zabrat asi 20 vteřin.

O fungování DPD mluvili v červnu kolegové z časopisu Computerworld i s Vladimírem Püschnerem, který má ve firmě na starost IT.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).