Hlavní navigace

dTest: Tarify vysoutěžené v aukci už využilo 6 tisíc uživatelů

30. 6. 2017

Sdílet

Ačkoli jsou výsledky aukce tarifů, kterou pod jménem ChciVýhodnějšíTarif uspořádalo spotřebitelské sdružení dTest, trochu zklamáním, několik tisíc uživatelů už vysoutěžené nabídky využilo. „K dnešnímu dni je to kolem šesti tisíc spotřebitelů,“ potvrdil Lupě vedoucí právního oddělení dTestu Lukáš Zelený.

Od oznámení výsledků aukce (13. června) přitom uplynuly necelé tři týdny. Vyhrál virtuální operátor Mobil energetické společnosti ČEZ, který nabídl nejnižší ceny. Své nabídky do aukce nakonec podle Zeleného zaslalo „do deseti virtuálních operátorů“, konkrétní číslo ani jména dalších zúčastněných s odkazem na podmínky aukce prozrazovat nechce. 

Výsledkem aukce jsou dva tarify, které kladou důraz hlavně na volání a SMS. Ten levnější obsahuje 100 minut volání a 50 SMS za 73,50 Kč měsíčně (s 50 MB dat za 95,50 Kč) a dražší nabízí 500 minut a 250 SMS za 304 Kč za měsíc (s 250 MB za 364 Kč).

Trojice velkých síťových operátorů se aukce zúčastnit odmítla – někteří bez komentáře, jiní obvinili dTest z toho, že chce na akci vydělat a že od operátorů žádá data uživatelů. Sdružení tato nařčení odmítlo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).