Hlavní navigace

DVTV pokračuje s vydavatelstvím Economia, chystá placený přístup bez reklam

10. 12. 2019

Sdílet

DVTV - tým Autor: Economia

Firma Online Partners, která provozuje internetovou televizi DVTV, bude nadále spolupracovat s vydavatelstvím Economia. Obě strany podepsaly smlouvu na další tři roky, oznámilo vydavatelství v tiskové zprávě.

Economia se má v rámci partnerství soustředit na prodej reklamy u videí, DVTV pak na rozvoj svých služeb. "Velmi brzy – v řádu několika měsíců – vyjdeme vstříc volání našich diváků po vylepšených podcastech, přepisech rozhovorů nebo možnosti sledovat rozhovory DVTV bez reklam,“ slibuje například šéf projektu DVTV Jan Rozkošný.

Sledování bez reklam znamená, že by si uživatelé mohli takový přístup předplatit přes platební bránu. Jak by to mělo konkrétně fungovat, není zatím jasné. Economia má za paywallem uzavřený celý obsah svého webu iHNED.cz, deník Aktuálně.cz je pak k dispozici bez placení.

"Ačkoliv je videoprodukt pod tlakem klesajících cen internetové reklamy, věříme v potenciál monetizace prémiového obsahu. Vidíme u něj kontinuální nárůst přehrání a zároveň vnímáme zájem inzerentů spojit svoji značku se skutečně kvalitním obsahem, samozřejmě za odpovídající cenu. Pro rok 2020 proto máme ambici nárůstu výnosů stávajícího videa,“ komentuje novou smlouvu předsedkyně představenstva Economie Zuzana Řezníčková.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 12. 2019 19:27

  bez přezdívky

  V rámci sobotního poledního "kázání" už Železný poukazoval na propojenost médií díky zaměstnancům loajálním původním zaměstnavatelům. To bohužel vidím i v případě dvou hlavních tváří DVTV, odchovancům ČT. Jedincům, rozlišujícím pouze dvě barvy - černou a bílou musím napsat, že nejsem příznivcem Aeronetu, ani jiných médií z opačného pólu. Pro mě nepřináší do veřejného prostoru nic nového, jen se vezou na vlně a baví mě vlastně jen sledovat šíření výše jmenované vlny.

 • 10. 12. 2019 18:44

  Michal Breškovec

  Mám DVTV rád, podporuji a sleduji je od začátku, ale pokud by tu měl být placený obsah, musel by nabídnout fakt něco echt dobrého a exkluzivního. Zatím se mi spíš zdá, že DVTV stagnuje. To co dělá, dělá stále dobře, ale nevidím moc vývoj někam dále.

  Líbil se mi formát, kdy Martin komentoval nějakou událost a je škoda, že to po pár pokusech zmizelo. Asi z důvodu, že DVTV chtělo zachovat nestrannost moderátora, ale stejně si myslím, že by to nějakým způsobem mohli oprášit, protože po vydatných a dlouhých článcích, které čtu na Deníku N, bych bral nějaké uderné a stručné shrnutí.

  Každopádně jsem plně pro rozvoj podcastů, stejně všechny rozhovory hlavně poslouchám a na video nakoukám, na to nemám čas.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).