Hlavní navigace

Economia

Na webu máme přes 12 tisíc předplatitelů, hlásí Hospodářské noviny

Jen za první týden letošního roku jsme získali 500 nových předplatitelů, tvrdí ředitel redakcí vydavatelství Economia Vladimír Piskáček. Hospodářské noviny se tak podle něj dostaly na celkem 12 tisíc webových předplatitelů. Zpravodajský web, který…

Rošáda ve vedení vydavatelství Economia, generální ředitel Roman Latuske končí

Vydavatelství Economia, které vydává například Hospodářské noviny nebo týdeník Respekt, oznámilo výměnu na postu generálního ředitele. Po čtyřech letech funkci i celou firmu opouští Roman Latuske.  „Chci po tomto náročném období získat trochu…

Servery Stahuj.cz a SW.cz mění majitele, od Economie je kupuje Internet Info

Vydavatelství Internet Info (vydavatel serveru Lupa.cz, pozn. redakce) kupuje od mediálního domu Economia servery Stahuj.cz a SW.cz. Portál Stahuj.cz je katalogem aplikací pro Windows, MacOS, Linux a Android, který doplňuje magazín a poradna…

Weby Economie minulý čtvrtek nefungovaly kvůli poruše na síťové infrastruktuře

Weby vydavatelství Economia, včetně freemailových služeb na portálech Centrum.cz, Atlas.cz a Volny.cz, byly minulý týden ve čtvrtek část dne nedostupné. Když se pak už šlo do freemailů přihlásit, vypadaly schránky uživatelů prázdné. Situaci se…

28. 5. 2018 8:23

Weby Economie měly výpadek, nepřihlásíte se ani do e-mailu na Centru či Atlasu

Aktualizace 14:45 – Podle vyjádření ředitele komunikace a marketingu Economie Jakuba Kašpara se už podařilo obsahové weby znovu zpřístupnit. Administrátoři teď ještě pracují na zprovoznění freemailových schránek, což ještě nějakou dobu zabere…

Aktuálně.cz mění šéfredaktora, Pavel Tomášek po šesti letech končí

Zpravodajský server Aktuálně.cz mění šéfredaktora. Z pozice byl podle informací Lupy odvolán Pavel Tomášek, který server vedl od února 2012. Nahradit ho má vedoucí zahraničního zpravodajství a dosavadní zástupce šéfredaktora Aktuálně.cz Josef…

Ondřej Tolar odešel z Economie do CNC, bude řešit sdílení obsahu

Sdílení obsahu mezi jednotlivými weby vydavatelství Czech News Center (CNC) bude mít na starost Ondřej Tolar, někdejší šéfredaktor iDNES.cz, který posledních dva a půl roku působil ve vedení vydavatelství Economia. Měl zde na starost rozvoj…

15. 1. 2018 10:03

Do DVTV nastupuje moderátorka Emma Smetana, rozšíří se i portfolium pořadů

Internetová televize DVTV začne od letošního jara vysílat z nového studia, které vzniká v karlínském newsroomu vydavatelství Economia.

Doba čtení: 1 minuta

Jan Rozkošný (DVTV): Rozšiřujeme studio, pořady i tým. Novou tváří bude Emma Smetana

Internetová DVTV má za sebou návštěvnostně rekordní leden a před sebou horké jaro. S novým studiem mají brzy přijít také úplně nové formáty a pořady.

Doba čtení: 6 minut

Economia zkouší služby pro podnikatele. Spustila si Bezšanonu.cz

Vydavatelství Economia zkouší vedle novin ledacos. Zkoušeli měnit peníze, prodávat víno a teď chtějí oslovit a ulovit živnostníky na svou službu Bezšanonu.  TIP: Fakturoid: Nesnažíme se dělat účetnictví na webu, ale zajistit klientům efektivní…

DVTV podepsalo exkluzivní smlouvu s Economií na další tři roky

Mediální dům Economia se dohodl na pokračování exkluzivní spolupráce s DVTV. Během prvního čtvrtletí nového roku navíc chce DVTV dále rozšířit programovou nabídku.

27. 10. 2016 14:00
Doba čtení: 1 minuta

DVTV zůstane v Karlíně. Dohodli se s Economií na dalších třech letech

Parta, která před dvěma lety z různých důvodů odešla z České televize a založila si projekt DVTV, prodloužila spolupráci s vydavatelstvím Economia. Vydavatelství Zdeňka Bakaly informaci zveřejnilo na svém webu. Spekulovalo se o tom, že chce…

27. 10. 2016 10:00

Czech Internet Forum 2016: Ve jménu videa. Operátoři budou muset přidat kabely

Dejvický hotel, stovky zástupců tuzemské internetové scény a afterparty ve Stalinově pokoji. Český web si dal sraz na Czech Internet Foru a mluvilo se hodně o videu.

Doba čtení: 10 minut

Ondřej Houska přechází do Economie

Bývalý analytik Českého rozhlasu bude od začátku října 2016 působit v rámci zahraničního týmu vydavatelství.

31. 8. 2016 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Dlouholetý zahraniční zpravodaj České televize Josef Pazderka nastupuje do vedení serveru Aktuálně.cz

Od začátku listopadu bude Josef Pazderka zástupcem šéfredaktora zpravodajského serveru Aktuálně.cz.

23. 8. 2016 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Důvody postupného přechodu českých médií do českých rukou? Peníze to asi nebudou

Českým masmédiím bývá často vyčítána jakási nečitelnost, kdy pouze dva z celostátních deníků jasně deklarují svoji stranickou příslušnost – sociálně-demokratické Právo a komunistické Haló noviny.

Doba čtení: 8 minut

Economia se pouští mimo obsah. Spustila on-line směnárnu

K obsahovým službám přidává vydavatelství jednoduchou výměnu peněz. Slibuje výhodné kurzy.

Doba čtení: 1 minuta

Rozhovory dua Drtinová a Veselovský by se měly objevit v archivu O2 TV

Podle informací ČTK se videoarchiv IPTV služby operátora O2 rozšíří o rozhovory z dílny online projektu DVTV. Ten vzniká v prostředí mediálního domu Economia.

Doba čtení: 2 minuty

Roman Latuske (Economia): S videem míříme do mobilů, televizí i O2TV

Vydavatelství Economia vyšla sázka na video. S DVTV je brzy čeká jednání o pokračování smlouvy. A díky škrtům se pomalu daří snižovat ztráty.

Doba čtení: 10 minut

XChat a Fotoalba mají nového majitele. Economia služby prodala

Kdysi legendární chatovací a diskusní server opět mění majitele. Po dlouhých letech stagnace se ho ujala skupina nadšenců.

Doba čtení: 3 minuty

Bývalý šéfredaktor iDNES.cz povede digitální magazíny Economie

Ondřej Tolar se z pražského Anděla přesouvá do Karlína, kde bude mít na starosti rozvoj současných digitálních magazínů vydavatelství.

Doba čtení: 1 minuta

Šéf produkťáků Seznam.cz Ladislav Veselý přechází do Economie

Z pozice šéfa produktového týmu největšího tuzemského online hráče míří do vydavatelství, které se snaží rozvíjet svůj online byznys.

16. 9. 2015 11:15
Doba čtení: 1 minuta

Aktuálně.cz má nový design. Je ještě hranatější a sází na mobily

Economia přeskládala vizuální stránku serveru, který si měsíčně otevře víc než 1,4 milionu čtenářů. Změny se dotkly i mobilní verze.

Doba čtení: 1 minuta

Petr Čtvrtníček se vrací k politické satiře, bude mít nový internetový pořad

Herec a jeden z autorů České sody se stane tváří hned dvou internetových projektů – sitcomu na Streamu a satiry na Aktuálně.TV.

Doba čtení: 1 minuta

Komu by se hodila Economia?

Společnost Penta koupila vydavatelství VLP, takže nejbonitnější finanční skupiny už mají mediální rybníček dobře podchycený. Je na řadě prodej Economie?

Doba čtení: 4 minuty

Týdeník Respekt spustil nový web a začíná předem moderovat diskuse

Nový design, nový redakční systém, samostatná doména, nový e-shop a nové možnosti pro předplatitele. Časopis Respekt spustil svůj nový web.

Doba čtení: 2 minuty

DVTV na Startovači vybrala přes 2 miliony Kč, rekord zatím nepokořila

Z crowdfundingové kampaně internetové televize DVTV zbývají poslední necelé dva dny. Na začátku jí stejná doba stačila k vybrání 750 tisíc.

Doba čtení: 1 minuta

DVTV vybrala 750 tisíc za necelé dva dny, láká na podcasty či přepisy

Daniela Drtinová či Martin Veselovský s vámi udělají drsný rozhovor bez slitování. Když se stanete podporovateli DVTV na Startovači.

Doba čtení: 1 minuta

DVTV slaví první výročí a chystá crowdfundingovou kampaň na 750 tisíc

Přesně rok poté, co internetová televize DVTV začala vysílat, oznámili Martin Veselovský a Daniela Drtinová plány na její další rozšíření.

Doba čtení: 1 minuta

Economia: za digitální obsah HN nějakým způsobem platí 9 804 lidí

Jak se Hospodářským novinám po zavedení paywallu daří nabírat předplatitele? Šéf vydavatelství Roman Latuske na IAC 2015 zveřejnil aktuální čísla.

Doba čtení: 1 minuta