Hlavní navigace

Servery Stahuj.cz a SW.cz mění majitele, od Economie je kupuje Internet Info

Sdílet

David Slížek

Vydavatelství Internet Info (vydavatel serveru Lupa.cz, pozn. redakce) kupuje od mediálního domu Economia servery Stahuj.cz a SW.cz.

Portál Stahuj.cz je katalogem aplikací pro Windows, MacOS, Linux a Android, který doplňuje magazín a poradna. Katalog programů přitom funguje jako přímá podpora e-shopu SW.cz. Pro uživatele je k dispozici vyhledávání, možnost rychlého stažení bez rychlostních limitů, hodnocení programů, recenze a možnost sledování aktualizací.

SW.cz je specializovaným internetovým obchodem se softwarem, který nabízí antiviry, programy na úpravu fotografií a videí, multimédia, operační systémy, optimalizační aplikace, grafické editory, slovníky a další software.

„Značky Stahuj.cz a SW.cz, které se nyní potkají pod společnou střechou s naším portálem Slunečnice.cz, patří k tradičním a známým službám na českém internetu, proto je i do budoucna chceme zachovat. Chystáme se však investovat do modernizace jejich podoby a využít synergií, které se nabízejí,“ uvádí k akvizici jednatel společnosti Internet Info Marek Antoš.

Pro Internet Info je to letos druhá akvizice. Vydavatelství v únoru oznámilo koupi serveru Business.center.cz, který tematicky doplňuje jeho stávající web Podnikatel.cz.

„Jsem rád, že se pro Stahuj.cz a SW.cz našel ideální partner, který bude tyto projekty v rámci svých aktivit dál rozvíjet. Marek Antoš a Internet Info jsou pro tento krok spolehlivým partnerem,“ doplňuje generální ředitel společnosti Economia Roman Latuske.

Stahuj.cz vzniklo v roce 2000 jako jedna z prvních služeb skupiny Miton. Ta server v roce 2007 prodala portálu Centrum.cz. V roce 2013 pak služba při prodeji Centrum Holdings zamířila pod křídla vydavatelství Economia.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?