Hlavní navigace

Servery Stahuj.cz a SW.cz mění majitele, od Economie je kupuje Internet Info

26. 7. 2018

Sdílet

Stahuj.cz

Vydavatelství Internet Info (vydavatel serveru Lupa.cz, pozn. redakce) kupuje od mediálního domu Economia servery Stahuj.cz a SW.cz.

Portál Stahuj.cz je katalogem aplikací pro Windows, MacOS, Linux a Android, který doplňuje magazín a poradna. Katalog programů přitom funguje jako přímá podpora e-shopu SW.cz. Pro uživatele je k dispozici vyhledávání, možnost rychlého stažení bez rychlostních limitů, hodnocení programů, recenze a možnost sledování aktualizací.

SW.cz je specializovaným internetovým obchodem se softwarem, který nabízí antiviry, programy na úpravu fotografií a videí, multimédia, operační systémy, optimalizační aplikace, grafické editory, slovníky a další software.

„Značky Stahuj.cz a SW.cz, které se nyní potkají pod společnou střechou s naším portálem Slunečnice.cz, patří k tradičním a známým službám na českém internetu, proto je i do budoucna chceme zachovat. Chystáme se však investovat do modernizace jejich podoby a využít synergií, které se nabízejí,“ uvádí k akvizici jednatel společnosti Internet Info Marek Antoš.

Pro Internet Info je to letos druhá akvizice. Vydavatelství v únoru oznámilo koupi serveru Business.center.cz, který tematicky doplňuje jeho stávající web Podnikatel.cz.

„Jsem rád, že se pro Stahuj.cz a SW.cz našel ideální partner, který bude tyto projekty v rámci svých aktivit dál rozvíjet. Marek Antoš a Internet Info jsou pro tento krok spolehlivým partnerem,“ doplňuje generální ředitel společnosti Economia Roman Latuske.

Stahuj.cz vzniklo v roce 2000 jako jedna z prvních služeb skupiny Miton. Ta server v roce 2007 prodala portálu Centrum.cz. V roce 2013 pak služba při prodeji Centrum Holdings zamířila pod křídla vydavatelství Economia.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 7. 2018 15:14

  Jan (neregistrovaný)

  A podarilo se Vam na lupe zjistit za kolik? :))

  I kdyz to uz nebude prilis, mam pocit ze tento obor je za zenitem.

 • 26. 7. 2018 15:42

  Niemand (neregistrovaný)

  >> „Značky Stahuj.cz a SW.cz, které se nyní potkají pod společnou střechou s naším portálem Slunečnice.cz, patří k tradičním a známým službám na českém internetu, proto je i do budoucna chceme zachovat.

  Souhlasím s tím, že tyto značky patří na českém internetu k tradičním a známým. I já jsem o nich slyšel a vím o nich. Nicméně, na internetu se pohybuji už od devadesátých let a na zmíněných serverech jsem byl dohromady za svůj život asi tak desetkrát? Prostě jsem vždycky raději šel na autorskou stránku a stáhnul si to přímo od zdroje, než přes prostředníka typu slunečnice.

  Jestli v tom vidíte budoucnost, tak vám přeji hodně štěstí, ale pokud bych byl já na zodpovědném místě, rozhodujícím o koupi serverů tohoto typu, nešel bych do toho. Ale to je jen můj subjektivní názor.

 • 26. 7. 2018 16:12

  Strnad

  Chystáme se modernizovat....
  Jestli to hodlají zprasit, tak jako třeba dokonila ČSOB Internetbanking, tak potěš Bůh.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).