Hlavní navigace

Vydavatelství Economia má novou šéfku, generální ředitelkou bude od září Lenka Černá

31. 8. 2021

Sdílet

Lenka Černá - Economia Autor: Economia

Jsou tady další změny ve vedení vydavatelství Economia. Jeho novou šéfkou se podle informací Lupy stane dosavadní místopředsedkyně představenstva Lenka Černá. Z managementu zároveň odchází šéfka HR.

Mluvčí Economie Soňa Jelínková Lupě informace potvrdila s tím, že Černá se stane generální ředitelkou firmy od 1. září. Vzápětí rozeslala i tiskovou zprávu.

Černá je někdejší CEO Anonce, zasedá v představenstvu organizace Transparency International a je spoluzakladatelkou projektu HlidaciPes. Do Economie přišla v roce 2019, kdy se stala místopředsedkyní představenstva.


Autor: Economia

Lenka Černá

"Lenka má před sebou nesnadný úkol vrátit společně s kolegy celou Economii na cestu ekonomické prosperity,“ říká v oficiálním prohlášení předsedkyně představenstva vydavatelství Zuzana Řezníčková.

Economia od roku 2019 neměla formálně obsazenou funkci generálního ředitele či ředitelky. Řídící pravomoci vykonávalo představenstvo firmy. Jeho šéfkou se po odchodu bývalého ředitele Romana Latuskeho v roce 2018 stala právě Řezníčková.

Nejde o jedinou změnu v managementu firmy. Podle informací Lupy v Economii končí HR ředitelka Gabriela TamchynováJak jsme psali už dříve, ke konci srpna ve vydavatelství skončil také šéf produktu a IT Štěpán Burda, který z firmy odešel po osmi letech.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).