Hlavní navigace

Centrum.cz při migraci dat smazalo části uživatelů starší e-maily

30. 5. 2019

Sdílet

E-mail - Centrum.cz

Uživatelé freemailové služby na portálu Centrum.cz nenávratně přišli o část svých e-mailových zpráv. „Nedopatřením jsme vymazali ve Vaší e-mailové schránce zprávy starší 13 let,“ informuje provozovatel, vydavatelství Economia, ve zprávě rozeslané do jejich mailboxů.

Podle informací v e-mailu Centrum zprávy vymazalo v rámci údržby, při migraci dat na svých mailových serverech.


„Naši technici udělali maximum pro to, abychom Vaše data obnovili, ale bohužel se to nepodařilo. Chceme Vás ubezpečit, že jsme daný problém identifikovali a nastavili jsme opatření, aby k podobnému incidentu již v budoucnosti nedošlo,“ ujišťuje Centrum.cz.

Podle mluvčího Economie Jakuba Kašpara se problém netýká uživatelů freemailu na Atlas.cz nebo Volny.cz: „Týká se to jen e-mailových účtů na Centrum.cz, jde o cca 1,5 % našich uživatelů. Zasažení uživatelé byli ihned po zjištění nastalé situace informováni.“

Ke ztrátě dat podle něj došlo v důsedku několika technických chyb, které se staly zároveň. „Náš technický tým v tuto chvíli prověřuje možnosti obnovení dat. Připouštíme variantu, že obnova ztracených dat nebude možná. Pravidelně zálohujeme celou platformu, ovšem k chybě v migraci došlo před relativně dlouhou dobou a jelikož udržujeme zpětně pouze omezené množství záloh/snapshotů, tak již nebylo možné vrátit se v čase do doby, před migrací dat,“ dodává.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).