Hlavní navigace

Freemaily

Seznam začíná testovat nový Email. Hledá dobrovolné testery do veřejného labu

Nový design, ale jen pro desktopy. Produktový manažer služby David Finger hlásí změny v podstatě ve všech ohledech. „Testování ve veřejném labu uživatelů potrvá několik týdnů. Teprve poté nasadíme změnu pro všechny uživatele,“ tvrdí Finger na blogu…

Jan Beránek

12. 1. 2017 14:47

Seznam čistí systém. Ruší posílání SMS zpráv z e-mailu

Před pár lety by tato zpráva vyvolala malou revoluci. Dnes si ji skoro nikdo nevšiml.

Jan Beránek

8. 9. 2016 9:01
| 3

Po účtu na Twitteru neobstál před „hackery“ ani premiérův e-mail na Seznamu

Hned několik soukromých e-mailů premiéra zveřejnila skupina Nacionální h@ckeři na stránkách White media. Úřad vlády už předává případ policii.

Jan Beránek

5. 1. 2016 14:13

Google posílil spamfiltry a zpřístupnil nástroj pro analýzu mailingu

Systém Gmailu by si teď měl lépe poradit nejen s běžným spamem, ale třeba i s podvrženými bankovními zprávami a phishingem.

Jan Beránek

14. 7. 2015 11:46
| 3

Gmail umožní zrušit odeslanou poštu všem. Ne jen testerům

Google vypustil ze své laboratoře službu, která může na poslední chvíli zachránit ledacos. Trvalo to ale šest let.

Jan Beránek

24. 6. 2015 13:21

Inbox je dostupný bez pozvánky a Gmail má 900 milionů uživatelů

Gmail prý za tři roky více než zdvojnásobil počet uživatelů. Inbox už lze používat bez pozvání, ale aktivace vyžaduje „to správné“ mobilní zařízení.

Jiří Macich ml.

31. 5. 2015 19:51
| 2

Yahoo čeká soud kvůli šmírování v e-mailech

Hromadná žaloba se chystá na legendární portál kvůli tomu, že na základě přístupu k e-mailům využíval informace k cílení reklamy na uživatele freemailových schránek.

Jan Beránek

28. 5. 2015 10:43

Outlook.com odřízne Google Talk a Facebook Chat, zůstane jen Skype

Microsoft z freemailu Outlook.com odstraní podporu konkurenčních komunikátorů Google Talk a Facebook Chat. Uživatelé mají přejít na Skype …

Jiří Macich ml.

8. 3. 2015 22:40
| 4

Google rozšiřuje testování služby Inbox a končí s e-mailovou aplikací Sparrow

Inbox nově podporuje Firefox a Safari. Jeho mobilní aplikace byla vyladěna pro tablety. Google uživatelům končící aplikace Sparrow radí přejít právě na Inbox.

Jiří Macich ml.

20. 2. 2015 22:19
| 1
Rozhovor

Tomáš Charvát (Excello): Na phishing je nemožné se dokonale připravit

Útoky na e-mailové schránky jsou čím dál více sofistikovanější, zdaleka ale nejsou dokonalé. Podle Tomáše Charváta je to znak toho, že za nimi stále stojí automatičtí roboti.

Jan Strouhal

29. 1. 2015 9:08

Outlook.com umožňuje ukládat přílohy e-mailů rovnou do úložiště OneDrive

Postupně zpřístupňovaná úprava nabízí vedle klasického stažení přílohy také její zkopírování do úložiště OneDrive, z něhož ji lze synchronizovat mezi počítači, anebo otevřít z Office.

Jiří Macich ml.

16. 1. 2015 5:38

Seznam zpřísňuje pravidla proti spamu. Bude kontrolovat doménu

Portál začne uživatelům svých freemailových služeb čistit poštu od spamu pomocí přísnějších regulí. Novinka začne fungovat v dubnu.

Jan Beránek

15. 1. 2015 12:04

Nový Outlook.com pro Android přináší funkce, po kterých uživatelé volali

Praktičtější prohledávání e-mailů a kompletní offline synchronizace patří k novinkám, které přináší aktualizace aplikace služby Outlook.com pro Android. Došlo také na češtinu?

Jiří Macich ml.

19. 7. 2014 22:28
| 1

Outlook.com: rušení podpory vlastních domén se dotkne i stávajících uživatelů

Na uživatele, kteří e-mailovou službu Outlook.com již používají na vlastní doméně, čekají od konce července 2014 nová omezení. Microsoft jim nabízí přechod na Office 365 pro malé firmy.

Jiří Macich ml.

18. 6. 2014 18:21
| 5

Odhlašování odběru newsletterů bude v Gmailu jednodušší, slibuje Google

Již žádné hledání titěrných a nekontrastních odkazů na samém konci obtěžujících newsletterů. Gmail tyto odkazy vytáhne do popředí.

Jiří Macich ml.

28. 2. 2014 11:50
| 5

Seznam.cz chce zakročit proti šíření spamu z jeho služby Email.cz

Portálu Seznam.cz se nelíbí, že se kvůli stoupajícímu množství spamu odesílanému z jeho služby Email.cz objevuje na blacklistech. Nasazuje ochranu pro kompromitované schránky.

Jiří Macich ml.

28. 2. 2014 10:34

Gmail získal nové funkce pro práci s přílohami, ale ovládání je opět složitější

Google přišel s rychlejším zobrazením dokumentů a obrázků, jednoduchým ukládáním příloh na Google Drive či s jejich sdílením přes Google Plus. Ne všechny změny jsou ale k lepšímu.

Jiří Macich ml.

16. 11. 2013 18:16
| 4

Outlook.com konečně podporuje IMAP

E-mailová služba Outlook.com se konečně dočkala již delší dobu slibované podpory protokolu IMAP. Stalo se tak zhruba pět týdnů před příchodem Windows 8.1. Jak to spolu souvisí?

Jiří Macich ml.

13. 9. 2013 21:43
| 9

Jak získat inovovaný Gmail již dnes?

Přestože Google bude webový Gmail doplňovat o nové funkce pro třídění e-mailů postupně během několika následujících týdnů, zpřístupnění nových funkcí je možné urychlit.

Jiří Macich ml.

30. 5. 2013 21:51
| 4
Preview

Gmail přichází s novým „inboxem“, uživatelům má udělat pořádek v poště

Gmail přichází s novou podobou složky s doručenou poštou, kterou jsme měli možnost testovat v předstihu. Co nového si Google pro uživatele přichystal? Půjde o přínos?

Jiří Macich ml.

30. 5. 2013 6:30

Email.cz nasadí další nové funkce, Seznam.cz zve k testování

Portál Seznam.cz v těchto dnech oslovil vybrané testery, kteří mu pomohli s vývojem a odladěním aktuální verze webového rozhraní služby Email.cz. Nabízí jim možnost zapojit se do druhé fáze testování, kde si první dvě tisícovky z oslovených uživatelů budou moci vyzkoušet nově integrovaný kalendář, vylepšenou ochranu proti nevyžádaným e-mailům a předělaný adresář s kontakty. Vývoj budeme průběžně sledovat.

Jiří Macich ml.

13. 10. 2012 17:13
| 5

Gmail neusíná na vavřínech: s čím novým zatím letos populární e-mailová služba přišla?

Nemáme za sebou ani první polovinu tohoto roku a už lze říci, že se Google letos hodně činil ve vylepšování služby Gmail. Co kromě skokového navýšení kapacity přichystal nového pro své uživatele?

Jiří Macich ml.

5. 6. 2012 6:30

Nový Email.cz: dožene česká jednička poslední dekádu vývoje?

Seznam.cz brzy uvede do ostrého provozu nové webové rozhraní služby Email.cz, největšího českého poskytovatele e-mailových schránek zdarma. Co se řítí na uživatele? Otestovali jsme zkušební verzi.

Jiří Macich ml.

18. 5. 2012 6:30

Centrum Mail aneb e-mailoví klienti ještě nevymřeli

Ze stáje Centrum Holdings vyšel nový e-mailový program Centrum Mail. Podívali jsme se mu na zoubek a proklepli jsme i konkurenci. Používá však e-mailové klienty vůbec ještě někdo? I to jsme zkoumali.

Jiří Macich ml.

27. 4. 2012 6:30

Seznam příští týden "přepne" do nového e-mailu dalších 50 tisíc uživatelů

Seznam.cz ukončil první fázi betatestu nového Emailu, který bude do ostrého provozu nasazován postupně v průběhu letošního roku. Změny, kterými Email prošel jsme popsali už dříve v samostatném článku. Nový Email od Seznamu Příští týden začnou zkoušet nový Email i první uživatelé, kteří se nepřihlásili do veřejného testování. Novou schránku tak bude mít k dispozici dalších 50 tisíc uživatelů.

Redakce

24. 4. 2012 15:56
| 6

Seznam otevřel beta verzi svého nového Emailu veřejnosti

Více než 570 čtenářů odpovědělo minulý týden v anketě u našeho článku kladně na otázku, zda si vyzkoušejí od základu předělanou službu Email české internetové jedničky Seznam.cz. Ode dneška mají možnost se do veřejného beta testu zapojit. Mohou k tomu využít odkaz na Sblogu nebo záložku „Vyzkoušejte“ na firemním facebookovém profilu.

Redakce

17. 1. 2012 10:36

Seznam má nový Email. Nejen pro světaznalého tramvajáka

Nejpoužívanější český freemail, který hostí 7,5 milionu aktivních schránek, představil včera po letech mírné stagnace v mezích zákona opravdu velké změny. Podívejte se, co veřejná beta přinese, a jak vidí budoucnost e-mailů Centrum a Google.

Petr Kočí

13. 1. 2012 6:30

V Maďarsku zavádějí otevřené standardy pro dokumenty

Od dubna 2012 veřejná správa v Maďarsku bude poskytovat oficiální dokumenty pouze v otevřených standardech a musí být schopna takovéto dokumenty i přijímat. Pouze pro ministerstvo obrany je povolen pozdější termín. Snahou je, podle maďarských médií, převést celý vládní sektor na používání ODF (Open Document Format, používaný jak v OpenOffice tak v LibreOffice).

Daniel Dočekal

6. 1. 2012 10:48

Přichází nový Gmail, nikdo před ním neuteče

Webové prostředí Gmailu prochází největšími změnami v historii. Žádný z uživatelů jim neuteče. S novým vzhledem přicházejí i nové funkce. Pojďme si je představit. A pokud vám v Gmailu zlobí diakritika, nejste v tom samí.

Jiří Macich ml.

7. 11. 2011 6:30

Gmail má problémy s diakritikou i výpadky

Uživatelé populární e-mailové služby Gmail to v těchto dnech nemají vůbec lehké. Valí se na ně nové uživatelské rozhraní (které si na Lupě podrobněji rozebereme) a zároveň se setkávají s problémy. Některým uživatelům se při práci zobrazují chybové zprávy 404 nebo 502 omezující částečně nebo i plně možnost práce s poštou.

Jiří Macich ml.

6. 11. 2011 15:56