Hlavní navigace

Google chystá redesign Gmailu, svému freemailu přidá i nové funkce

13. 4. 2018

Sdílet

Proměna uživatelského rozhraní a designu, ale také přidání některých nových funkcí. To mají být změny, kterými v blízké budoucnosti projde webový klient freemailu Gmail. Google na chystané novinky upozornil administrátory placeného kancelářského balíku Gsuite a od nich se informace rozšířila do technologických médií.

Firma v e-mailu upozorňuje, že v průběhu několika týdnů spustí novou podobu Gmailu v režimu Early Adopter pro některé uživatele, kteří budou chtít nové rozhraní vyzkoušet. Nová podoba má být k dispozici také pro uživatele osobních schránek.

V médiích už se objevily první screenshoty toho, jak by měl nový Gmail vypadat. Vypadá to, že se freemail posune k rozhraní Inbox, které Google spustil pro uživatele jako dobrovolnou možnost před čtyřmi roky. 

Součástí změny mají být i nové funkce, například odložení e-mailu na pozdější dobu (Snooze), které zprávu dočasně odstraní z doručené pošty a vrátí ji tam po uplynutí nastavené doby. Přibýt mají také automatické návrhy rychlých odpovědí na e-maily, známé z mobilních aplikací Gmailu.

Součástí rozhraní má být nově i panel, ve kterém si uživatel bude moci paralelně otevřít jinou aplikaci či službu Googlu – zapisovat novou schůzku do kalendáře tak bude možné rovnou při pročítání e-mailů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).