Hlavní navigace

Outlook.com konečně podporuje IMAP

Jiří Macich ml.

E-mailová služba Outlook.com se konečně dočkala již delší dobu slibované podpory protokolu IMAP. Stalo se tak zhruba pět týdnů před příchodem Windows 8.1. Jak to spolu souvisí?

Microsoft konečně nabídl uživatelům své stále relativně nové e-mailové služby Outlook.com přístup k poště z e-mailového klienta prostřednictvím protokolu IMAP:  Dosud nástupce služby Hotmail.com podporoval jen POP3 nebo Exchange ActiveSync (EAS). Microsoft již loni krátce po spuštění veřejné testovací verze své nové e-mailové služby sliboval, že s podporou protokolu IMAP mohou uživatelé v brzké době počítat, ovšem nakonec přichází až nyní.

Zavedení podpory protokolu IMAP dle našich informací bylo nejčastějších požadavkem uživatelů v oblasti dalšího rozvoje služby. Microsoft věří, že se nyní Outlook.com stane atraktivnější. Oslovit chce uživatele e-mailových klientů nepodporujících EAS. Za příklad dává populární Mozilla Thunderbird. Spoléhat na POP3 je přece jen dnes již poněkud zpátečnické. V době, kdy uživatelé běžně přistupují k e-mailu z více zařízení, je IMAP flexibilnějším řešením.

Content 2017 - tip Footshop

Podpora protokolu IMAP, která je zajisté klíčovým vylepšením služby, byla spuštěna zhruba pět týdnů před uvedením Windows 8.1. S jejich příchodem se změní postup, jak si založit nový Microsoft Account (dříve Windows Live ID) preferovaný již původními Windows 8 namísto klasického lokálního uživatelského účtu. Nově totiž bude registrační proces vést spíše k založení nového e-mailového účtu u služby Outlook.com, než k užití stávající e-mailové adresy.

I nadále sice bude možné používat e-mailové adresy od jiných poskytovatelů, ovšem tato eventualita ustoupí do pozadí. Microsoft se tedy vydává stejnou cestou jako Google, který jej před časem sesadil z pozice největšího poskytovatele e-mailových služeb. Microsoft by se na trůn rád vrátil, pročež se rozhodl začít budovat svou e-mailovou službu zcela od začátku pod novou a lépe vnímanou značkou.

Našli jste v článku chybu?
14. 9. 2013 8:35
JKL (neregistrovaný)

Speciálně pro uživatele z Evropy je rozhodně příjemnější používat službu s přímým napojením na NSA než službu, která má server v ČR kousek od uživatele.

NSA asi jen velmi těžko bude prodávat data místní konkurenci. Taky jsem ještě neviděl případ, že by NSA za prachy pustila nějaká data k večernímu vysílání na Nově. Zrovna tak jsem ještě neslyšel, že by NSA v ČR nelegálně zabavila celý onen zmíněný server, pokud by jim data odmítl poskytnout a pak je nechala "uniknout".

Navíc NSA opravdu…

14. 9. 2013 0:56
Anti-paranoik (neregistrovaný)

1) Kdyby něco jako Prism v režii NSA existovalo, zajisté to bude mít i evropské ekvivalenty.

2) Pokud je šmírování tak rozsáhlé, jak Snowden tvrdí, tak Obama jako politik je ten poslední, který by o tom měl vědět. Každý správný konspirační teoretik přece ví, že politici o podobných věcech z pochopitelných důvodů nechtějí být informováni.

3) Jestliže jde o tak dalekosáhlé šmírování, tak by se Snowden neukryl ani v KLDR, natož, aby z Ruska svobodně kvákal pro kdejakého světového pisálka, který m…