Hlavní navigace

Outlook.com konečně podporuje IMAP

13. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

E-mailová služba Outlook.com se konečně dočkala již delší dobu slibované podpory protokolu IMAP. Stalo se tak zhruba pět týdnů před příchodem Windows 8.1. Jak to spolu souvisí?

Microsoft konečně nabídl uživatelům své stále relativně nové e-mailové služby Outlook.com přístup k poště z e-mailového klienta prostřednictvím protokolu IMAP:  Dosud nástupce služby Hotmail.com podporoval jen POP3 nebo Exchange ActiveSync (EAS). Microsoft již loni krátce po spuštění veřejné testovací verze své nové e-mailové služby sliboval, že s podporou protokolu IMAP mohou uživatelé v brzké době počítat, ovšem nakonec přichází až nyní.

Zavedení podpory protokolu IMAP dle našich informací bylo nejčastějších požadavkem uživatelů v oblasti dalšího rozvoje služby. Microsoft věří, že se nyní Outlook.com stane atraktivnější. Oslovit chce uživatele e-mailových klientů nepodporujících EAS. Za příklad dává populární Mozilla Thunderbird. Spoléhat na POP3 je přece jen dnes již poněkud zpátečnické. V době, kdy uživatelé běžně přistupují k e-mailu z více zařízení, je IMAP flexibilnějším řešením.

ebf - tip do článku - debata

Podpora protokolu IMAP, která je zajisté klíčovým vylepšením služby, byla spuštěna zhruba pět týdnů před uvedením Windows 8.1. S jejich příchodem se změní postup, jak si založit nový Microsoft Account (dříve Windows Live ID) preferovaný již původními Windows 8 namísto klasického lokálního uživatelského účtu. Nově totiž bude registrační proces vést spíše k založení nového e-mailového účtu u služby Outlook.com, než k užití stávající e-mailové adresy.

I nadále sice bude možné používat e-mailové adresy od jiných poskytovatelů, ovšem tato eventualita ustoupí do pozadí. Microsoft se tedy vydává stejnou cestou jako Google, který jej před časem sesadil z pozice největšího poskytovatele e-mailových služeb. Microsoft by se na trůn rád vrátil, pročež se rozhodl začít budovat svou e-mailovou službu zcela od začátku pod novou a lépe vnímanou značkou.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).