Hlavní navigace

Seznam čistí systém. Ruší posílání SMS zpráv z e-mailu

8. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Jan Sedlák, Internet Info
Před pár lety by tato zpráva vyvolala malou revoluci. Dnes si ji skoro nikdo nevšiml.

Od poloviny října už si nikdo textovku z e-mailu nepošle. Seznam se tak vyrovnává s minulostí a odřezává dalšího pohrobka, který dosud přebýval v nabídce jeho freemailu. 

„SMS zprávy na službě Seznam.cz Email zažily největší boom před lety v době jejich spuštění. Letos však poslalo od začátku roku aspoň jednu SMS zprávu celkem dva tisíce lidí. Což je nízký počet s ohledem na to, že e-mail společnosti Seznam.cz má aktuálně více než 8 milionů aktivních e-mailových schránek, které vlastní přibližně 4 miliony lidí,“ vysvětluje produktový manažer David Finger

Cloud23

Seznam už službu postupně utlumoval poslední čtyři roky a nebyla už novým uživatelům ani nabízena. „Mohli ji využít jen ti lidé, kteří si funkci dříve aktivovali. Z toho důvodu, ale i proto, že dnes SMS zprávy ustupují ve prospěch jiných komunikačních platforem, tuto funkci rušíme,“ dodává Finger. 

Služba fungovala víc než šestnáct let. V roce 2001 byla popularita internetových SMS tak vysoká, že si odesílací bránu rozjel Seznam i mimo e-mail. Ta umožňovala odesílat i delší zprávy než jen klasických 160 znaků. To je ale už jen závan nostalgie. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).