Hlavní navigace

Google rozšiřuje testování služby Inbox a končí s e-mailovou aplikací Sparrow

20. 2. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Google
Inbox nově podporuje Firefox a Safari. Jeho mobilní aplikace byla vyladěna pro tablety. Google uživatelům končící aplikace Sparrow radí přejít právě na Inbox.

Webová i mobilní aplikace Inbox je stále testována neveřejně, takže zájemci dále potřebují pozvánku, ale Google rozšířil podporu zařízení a prohlížečů. Webová aplikace nyní oficiálně podporuje nejen Google Chrome, ale také Mozilla Firefox a Apple Safari. Stranou však pořád zůstává Internet Explorer.

Kromě rozšíření podpory webových prohlížečů Google vydal i mobilní aplikaci služby Inbox, která je už optimalizovaná i pro větší displeje tabletů. Dosud byla vyvíjena primárně pro chytré mobily a další zařízení s menším displejem. Nově je prý vyladěna pro iPad (iOS 7.0 či vyšší) a tablety se systémem Android (4.1 či vyšší).

Inbox by Gmail pro tablety
Zdroj: Google

Inbox by Gmail pro tablety

Aplikaci lze stahovat z Apple AppStore (iOS) a Google Play (Android). Nefunguje ale bez pozvánky stejně jako celá služba Inbox. Žádost o ni je možné adresovat na inbox@google.com. Dost možná se však blíží konec žadonění o pozvánku. Google totiž uživatelům e-mailové aplikace Sparrow radí přejít právě na Inbox.

Inbox jako náhrada za Sparrow

Sparrow, který koupil už v roce 2012, Google podle očekávání pohřbívá i se společností, která jej vyvíjela. Její zaměstnanci byli převeleni do týmu, který má na starost Gmail a dnes také Inbox. Sparrow se už nerozvíjel, ale podpora zůstala udržována a aplikace byla stále nabízená. S tím je konec.

Sparrow už není dostupný pro nové uživatele. Google ho nechal odstranit z Apple AppStore a stávajícím uživatelům doporučil přechod na Inbox, přestože k tomu stále potřebují pozvánku. Zároveň oznámil, že zákaznickou podporu pro aplikaci Sparrow bude poskytovat přes e-mail už jen tři měsíce.

ebf - tip do článku - debata

Právě přibližně za tři měsíce se uskuteční konference Google I/O (28. až 29. května), kde se americký internetový kolos chystá představit novinky. Není příliš troufalé očekávat, že se Inbox koncem letošního května posune dále. Na řadu může přijít veřejná betaverze, pro kterou už pozvánka nebude třeba.

Google I/O se jeví jako vhodná příležitost. Koncem ledna Google zveřejnil infografiku k prvním třem měsícům testování Inboxu zástupci uživatelské veřejnosti. Nyní rozšířil testování na další zařízení a prohlížeče. Vše do sebe hezky zapadá.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).