Hlavní navigace

Nový Gmail už si můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Jaké změny přináší?

26. 4. 2018

Sdílet

Gmail - redesign

Počínaje dnešním dnem Google začal uvolňovat novou verzi svého e-mailového webového klienta. Nový Gmail si už možná můžete zapnout i vy – stačí kliknout na tlačítko Nastavení v pravém horním rohu a v menu vybrat možnost vyzkoušet novou podobu (na stejném místě se zatím můžete vrátit ke starému Gmailu). Pokud tuto volbu v nabídce nemáte, budete muset počkat, až Google novinku zpřístupní i vám.

Nový Gmail se blíží klientovi Inbox, kterého Google vypustil před čtyřmi lety jako alternativu ke klasickému Gmailu. Schránka změnila design a přináší také některé nové funkce a řadu nových notifikací.

Gmail vás tak nově bude upozorňovat, že jste kupříkladu zprávu dostali před třemi dny a ještě jste na ni neodpověděli. Nabídne také Smart Replies, známé z mobilních aplikací Gmailu – tedy krátké, automaticky generované odpovědi, které můžete rovnou odeslat. Gmail vám také začne navrhovat, které newslettery nečtete, a mohli byste je proto odhlásit.

Došlou poštu nově můžete odložit k vyřízení na pozdější dobu – na večer, na zítřek, na víkend a podobně. Do zvoleného termínu zpráva ze schránky zmizí a objeví se v ní až později.

Google přichází také s možností zapnout u zpráv tzv. Confidential Mode, který podle firmy znemožní, aby zpráva byla snadno zkopírována, stažena nebo vytištěna (samozřejmě tomu nedokáže úplně zabránit, jen případné vytěžení informací ztížit). Odesilatel u e-mailu může nastavit také datum, kdy se smaže, nebo jej může ochránit číselným heslem. Tuto novinku Google zapne nejprve omezenému množství lidí a postupně bude tento okruh zvětšovat.

V rozhraní přibyl také pravý sloupec pro rychlý přístup k dalším aplikacím. Uživatel si do něj může přidat zástupce používaných doplňků – například kalendáře Googlu, poznámkového Google Keep a další, které Gmail podporuje (Google jich zatím nabízí celkem 28).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).