Hlavní navigace

E15: IKEA se poučila z lockdownu, zavede výdejní boxy a investuje do e-commerce

4. 6. 2021

Sdílet

Ikea Autor: Printscreen, Lupa.cz

Nábytkářský řetězec IKEA chce výrazně investovat do online prodejů a zavést výdejní boxy. Jak informoval server E15, švédská firma chce v online prodejích posílit po zkušenostech s pandemickými opatřeními a do e-commerce chce podle serveru investovat asi miliardu korun.

Samoobslužné výdejní boxy firma umístí u svých prodejen v Praze a v Brně, a IKEA slibuje, že se do nich vejdou jakékoliv položky, které je možné objednat online, tedy i pohovky nebo matrace. Na dalších místech v Česku si pak zákazníci mohou vyzvednout zboží z tzv. Ikeatrucku, tedy mobilních výdejních míst, které v konkrétních časech zajíždí na vytipovaná místa.

IKEA dle informací E15 očekává, že online prodeje porostou i nadále. Miliardová investice by tak v následujících třech letech měla třeba vést k efektivnější logistice, vytvoření nových výdejních míst nebo rozšíření zákaznické podpory.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).