Hlavní navigace

Elon Musk: Ruská média vypnu leda s pistolí u hlavy

5. 3. 2022

Sdílet

Podnikatel Elon Musk oznámil prostřednictvím svého twitterového účtu, že jeho společnost Starlink obdržela od několika vlád žádost o zablokování ruských zpravodajských zdrojů. Upřesnil, že žádost nepřišla od ukrajinských politiků.

„Neuděláme to, dokud na nás nebudou mířit pistolí,“ reagoval Musk. „Promiňte, že svobodu slova chápu absolutně,“ dodal. Na výtku, že ruská média šíří propagandu, pak odpověděl, že každé zpravodajství je částečně propaganda, některé jenom víc než jiné.

Muskovo stanovisko se tak výrazně liší od přístupu jiných operátorů a poskytovatelů internetového připojení. Ti často vyřadili média financovaná ruským státem sami od sebe, další k nim zablokovali přístup na základě evropské direktivy.

Podnikatel zároveň varoval ukrajinské uživatele Starlinku, aby zařízení nepoužívali v obydlených oblastech, kde by se mohli stát cílem útoku.

Vážení čtenáři, situaci na Ukrajině se věnujeme napříč servery, které spadají pod našeho vydavatele, společnost Internet Info. Nabízíme vám výběr některých textů:

POMOC PRO UPCHLÍKY

DOPADY NA ČESKÝ PRŮMYSL
EKONOMICKÉ SOUVISLOSTI
IT A KYBERBEZPEČNOST
RADY NEJEN PRO RODIČE
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).