Hlavní navigace

eMan během IPO upsal akcie celkem za 46,6 milionů Kč

Sdílet

Karel Wolf 31. 8. 2020
Jiří Horyna

V pondělí 31. 8. ve 12:00 skončil na pražské burze úpis akcií softwarové společnosti eMan, česká softwarová společnost vyvíjející softwarové aplikace na zakázku úspěšně upsala 914 tisíc akcií s emisním kursem 51 Kč, celkem tak vybrala 46,6 milionů Kč.

Investoři díky tomu dohromady získali 46,6% podíl ve společnosti, tržní ocenění po IPO je téměř 100 milionů Kč. Počet objednávek akcií přesáhl nabídku o 111 procent. Akcie se poprvé začnou volně obchodovat v pátek 4. září a to jak na trhu START pražské burzy, tak i na burze RM-Systém, kterou provozuje Fio banka.

Firma eMan zaměstnává 120 lidí a dodává komplexní softwarové řešení energetickým společnostem, průmyslovým firmám, bankám nebo automobilkám, za rok 2019 dosáhla obratu téměř 170 milionů korun. Peníze získané na burze chce společnost použít na svůj další rozvoj, možné akvizice a také na splacení části bankovních úvěrů.

Většinovými vlastníky společnosti zůstávají původní 4 zakladatelé v čele s výkonným ředitelem Jiřím Horynou. Přes 2 procenta akcií drží zaměstnanci firmy a zhruba 47 procent připadá na nové akcionáře z řad fondů i drobných investorů.

„Úspěšný vstup společnosti eMan je skvělou zprávou z pohledu diverzifikace titulů obchodovaných na našem trhu. Jedná se o první firmu ze segmentu IT“, prohlašuje Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.