Hlavní navigace

EU chystá mobilní aplikace pro přístup k datům. Vyvine je český eMan

19. 12. 2017

Sdílet

Evropská unie - EU Autor: Isifa

Moc lidí o tom asi neví, ale Evropská unie má něco, čemu se říká Úřad pro publikace. Ten má na starost vydávat řadu dokumentů a informací, které se v rámci jednotlivých institucí EU vyrobí.

Vychází tedy například úřední věstník, možný je přístup k právním informacím (EUR-Lex), datům o výzkumu a vývoji (CORDIS), veřejným zakázkám (TED), adresáři EU (Whoiswho), otevřeným datům (EU Open Data Portal) a všemožným knihám a brožurám (EU Bookshop).

Teď se více rozjíždí také vývoj mobilních aplikací pro tyto služby. Tendr mezi šestnácti firmami Evropy vyhráli čeští vývojáři eMan, kteří se na projektu budou podílet s dalšími třemi firmami. Kontrakt je uzavřen na čtyři roky a má hodnotu 3,5 milionu eur.

„Při přípravě návrhu řešení v tendru bylo nejtěžší vymyslet strukturu aplikace. Museli jsme přijít s technickým řešením, které bude schopné pracovat s obrovským množstvím dat. Úřad pro publikace Evropské unie má totiž ve svých databázích miliony stran textů a denně přibývají další,“ uvádí eMan.

Pražský podnik na vývoj vyčlení samostatný tým vývojářů. Mobilní aplikace mají nabízet přístup k informacím z EU a budou ve čtyřiadvaceti jazykových mutacích.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).