Hlavní navigace

EU nemá zásadní námitky proti odkupu kabelových sítí Liberty Global Vodafonem

5. 4. 2019

Sdílet

Vodafone - UPC - akvizice - kampaň Autor: Vodafone

Jeden z největších plánovaných telekomunikačních obchodů v Evropě se výrazně přiblížil realitě. Evropská komise (EK) už podle agentury Reuters nemá žádné větší obavy z toho, jaké dopady na konkurenční prostředí by měl odkup německých kabelových sítí Liberty Global Vodafonem. Námitky nemá ani proti spojení Vodafonu a UPC v České republice. 

Agentura se odvolává na nejmenované zdroje s přímým přístupem k informacím. Šance, že se obří transakce uskuteční, tak výrazně stouply. 

Vodafone oznámil záměr odkoupit aktiva Liberty Global v České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku loni v květnu. Podle předběžné dohody by za ně měl zaplatit 18,4 miliardy eur (v přepočtu asi 472 miliard Kč).

V Česku Vodafonu jde o největšího tuzemského kabelového operátora UPC. V Německu chce Vodafone získat síť Unitymedia. Transakci hned po oznámení ostře kritizovala německá konkurence, zejména Deutsche Telecom. Podle unijních závěrů se ale německá kabelová síť Vodafonu s Unitymedia nepřekrývá a spojení by tak nemělo mít vliv na úroveň konkurence na německém trhu.

Šetření, které EK odstartovala koncem loňského roku, ale ještě není definitivně u konce. V několika oblastech týkajících se německého trhu Komise pochybnosti o dopadech transakce stále šetří, uvádí zdroj Reuters.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).